رئیس پلیس فتا تهران از شناسایی و دستگیری فردی درباره خرید و فروش قرصهای کمیاب سقط جنین در فضای مجازی خبر داد.
کد خبر: ۹۴۱۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰        20 June 2021

 در رصد و پایش مستمر فضای مجازی مشخص شد فرد یا افرادی در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش دارو‌های کمیاب سقط جنین می‌کنند.

کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ، اقدامات خود را آغاز کردند و در تحقیقات اولیه متوجه شدند شخصی با ایجاد چندین صفحه اینستاگرامی با تبلیغات اغواکننده اقدام به فروش دارو‌های کمیاب سقط جنین می‌کند.

افسران سایبری این پلیس با بررسی‌های همه جوانب پرونده و بهره‌گیری از روش‌های علمی و فنی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند،  با به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضائی، در نهایت مجرم در یکی از مناطق شرقی تهران دستگیر و بیش از ۵۰  قلم داروی سقط جنین که فاسد و تاریخ گذشته نیز بودند از محل اختفای وی کشف شد.

متهم پس از انتقال به پلیس فتا، هرگونه جرمی را انکار می‌کرد، اما پس از مشاهده مستندات موجود در پرونده ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش این دارو‌ها اعتراف کرد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی؛ رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند، بسیاری از این افراد اصلا دارویی در اختیار ندارند و با یک جست‌و‌جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می‌کنند و مدعی داشتن دارو‌های نادر هستند.

وی تصریح کرد: شهروندان همچنین در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir  گزارش کنند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: