ادامه تنش‌ها در سرزمین‌ها اشغالی؛
در حملات هوایی اسرائیل به باریکه غزه، دست کم ۲۵ نفر از جمله ۹ کودک به شهادت رسیدند.
کد خبر: ۹۲۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳        11 May 2021
با تشدید حملات دریایی و هوایی اسرائیل به نوار غزه از بامداد امروز دست کم ۲۵ تن ازجمله ۹ کودک شهید و ۱۰۳ تن زخمی شدند. همزمان با حملات راکتی نیرو‌های مقاومت به عسقلان ۶ اسرائیلی زخمی شدند.

«میدل ایست نیوز» گزارش داد جنگنده‌های اسرائیلی بامداد امروز (سه شنبه ۱۱ مه) حملات گسترده‌ای را بر مناطق گوناگون غزه انجام دادند و به گفته دفاع مدنی فلسطین ۳ فلسطینی ازجمله یک زن در بمباران یک خانه مسکونی در اردوگاه الشاطئ در غرب غزه جان باختند.

کتائب عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به حملات اسرائیل، حملات راکتی گسترده‌ای را به عسقلان انجام داده است.

به گزارش خبرنگار الجزیره در حملات اسرائیل علاوه بر جنگنده‌ها از بالگرد‌ها و پهپاد‌های جاسوسی هم استفاده شده است.

اجرای این عملیات نظامی پس از آن بود که «بنیامین نتانیاهو» گفت که اسرائیل با قاطعیت به حملات راکتی از نوار غزه پاسخ می‌دهد و افزود که نیرو‌های فلسطینی هزینه سنگینی بابت این حملات خواهند پرداخت.

ارتش اسرائیل نیز صبح امروز اعلام کرد که ۱۳۰ موضع در غزه را هدف قرار داده که از جمله آن‌ها مقر دستگاه اطلاعات نظامی حماس است و در این حمله ۱۵ تن از نیرو‌های حماس و جهاد اسلامی جان باخته اند.

دربرابر، کتائب عزالدین القسام اعلام کرد که صبح امروز با اجرای عملیات «شمشیر قدس» شهرک‌های نزدیک به غزه را هدف قرارداده و بیش از ۱۰۰ راکت به سمت آن‌ها شلیک کرده که برخی از آن‌ها به شهر بیت المقدس و مابقی به عسقلان و سدیروت اصابت کرده است. این در حالی است که ارتش اسرائیل از ۲۰۰ راکت شلیک شده ازجانب نیرو‌های مقاومت سخن گفته است.

از سوی دیگر با خروج نیرو‌های اسرائیلی از مسجد الاقصی پس از درگیری‌های گسترده‌ای که موجب ورود دوباره سربازان اسرائیلی به مسجد شد، نمازگزاران صبح امروز (سه شنبه) در مسجد الاقصی نماز صبح را به جا آوردند.

به گزارش الجزیره، سربازان اسرائیلی از مسجد قبله خارج شده اند و نمازگزاران هم به صحن بیرونی مسجد آمده اند.

هلال احمد فلسطین نیز از زخمی شدن ۵۲۰ فلسطینی در درگیری‌های جاری در بیت المقدس خبر داد.

همزمان «عمر الکسوانی»، مدیر مسجد الاقصی به خبرگزاری «آناتولی» گفت که سربازان اسرائیل به صورت کامل از مسجد الاقصی خارج شده اند.

شهر‌های کرانه باختری شاهد تظاهراتی گسترده در همبستگی با مردم قدس بود که به تنش با پلیس اسرائیل انجامید و در آن ۲۰۰ تن زخمی شدند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: