بسته خبری از شامگاه تا بامداد؛
مشغله فراوان گاهی باعث می‌شود از بخش مهمی از اخبار ساعات گذشته بی اطلاع بمانید یا درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته که در جریان آن‌ها هم قرار نگرفته اید، ما تلاش می‌کنیم صبح هر روز مهم‌ترین این رویداد‌ها را که گاهی از نظر‌ها دور افتاده و کمتر به آن پرداخته می‌شود به اطلاع مخاطبانمان برسانیم.
کد خبر: ۹۱۲۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸        19 April 2021
اطلس‌خبر به نقل از پارسینه: درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.
 

۱۰ کاندیدای اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰

 
منوچهر متکی، سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان گفت: ده گزینه اصلی شورای وحدت اصول‌گرایان برای انتخابات ریاست‌جمهوری این‌ها هستند: باقر قالیباف، ابراهیم رئیسی، رستم قاسمی، محسن رضایی، سعید جلیلی، حسین دهقان، علی نیکزاد، حسین قاضی‌زاده هاشمی، عزت‌الله ضرغامی و سعید محمد.
 

حمله احمدی نژاد به مذاکرات وین

 
احمدی نژاد اخیرا مذاکرات هسته‌ای را محل انتقاداتش قرار داده و گفته است چه کسی و به چه حقّی به شما اجازه داده است برای مذاکرات بروید؟ وی به انفجار تأسیسات هسته‌ای ایران اشاره کرده و گفته است: از آن طرف دنیا تأسیسات ما را منفجر می‌کنند و بعد شما می‌خواهید برای مذاکره بروید.
 

اظهارات سعید محمد درباره امکان ائتلاف با سایر اصولگرایان

 
سعید محمد داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری گفت: ابتدا خدمت آقای رئیسی رفتم تا برنامه را با ایشان تنظیم کنم. ایشان گفتند که به انتخابات ورود نمی‌کنند. حتی قبل از آنکه از قرارگاه خارج شوم دوباره از ایشان پرسیدم و گفتند که قصد ورود به انتخابات را ندارند. اگر ورود کنند به آقای رئیسی کمک می‌کنم، چون ایشان می‌توانند اجماع خوبی ایجاد کنند و اولویت عدم انشقاق است. محمد با بیان اینکه شورای وحدت از ما دعوت کرده که برنامه خود را ارائه دهیم، ادامه داد: دعوت شورای وحدت را قبول می‌کنیم، اما نحوه اجماع را نه بر اساس تحمیل اشخاص، که براساس نظرسنجی ها‌ی نزدیک انتخابات انجام خواهیم داد. شورای ائتلاف هنوز از ما دعوت نکرده است.
 

گزارش منظم نتایج گفتگو‌ها به مقامات عالی

 
کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی درباره مذاکرات جاری در وین بین ایران و گروه ۱+۴ اظهار داشت: مبنای تیم مذاکره کننده اصولی است که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سیاست نظام در این رابطه تعیین شده است. وی بیان کرد: هیأت مذاکره کننده در وین نتایج گفتگو‌ها را به طور منظم به مقامات عالی نظام جهت بررسی و اخذ تصمیمات لازم، گزارش می‌کند.
 

بازار جوجه یکروزه همچنان آشفته است

 
حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از آرامش بازار مرغ خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است. وی با اشاره به اینکه مشکلی در عرضه مرغ وجود ندارد، افزود: هم اکنون مرغداران با نرخ مصوب اقدام به عرضه می‌کنند، چنانچه کمبودی در بازار دیده می‌شود به مشکلات سیستم توزیع بازمی گردد و هیچ ارتباطی به مرغدار ندارد. اسدالله نژاد با بیان اینکه بازار جوجه یکروزه همچنان آشفته است، گفت: در حال حاضر بسیاری از واحد‌ها به سبب عدم دسترسی به جوجه یکروزه امکان جوجه ریزی ندارند که این موضوع پیام خوبی برای آینده بازار مرغ نیست. نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: میزان جوجه توزیعی به سبب ازدیاد حجم تقاضا یا قاچاق کافی نیست. این مقام مسئول از کمبود جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: کاهش عرضه جوجه موجب شده قیمت در بازار غیر واقعی بالا رود، به طوری که قیمت هر قطعه جوجه یکروزه با نرخ مصوب ۲ هزار تومان فاصله دارد. نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: در حال حاضر مرغداران برای تامین جوجه یکروزه دچار چالش هستند به گونه‌ای که حتی با نرخ ۶ هزار و ۲۰۰ تومان هم نمی‌توانند تامین کنند. /باشگاه خبرنگاران جوان
 

افزایش بی ضابطه قیمت خرما در بازار

 
مشاهدات عینی حکایت از آن دارد که قیمت انواع خرما به طور تقریبی بین ۱۵ تا ۲۵ درصد افزایش داشته است. در حال حاضر قیمت خرمای پیارم با افزایش بین ۱۰ تا ۳۰ هزار تومانی در بازار بین ۸۰ تا ۱۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، قیمت خرمای خاصویی از ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان به حدود ۴۸ هزار تومان رسیده، همچنین خرمای زاهدی نیز با افزایش چند هزار تومانی بین ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان و خرمای عسلی نیز بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد. خرمای مضافتی و کبکاب هم ظرف یک هفته اخیر افزایش ۴ تا ۵ هزار تومانی را تجربه کرده، به طوری که خرمای مضافتی با قیمت بین ۲۱ تا ۳۳ هزار تومان و کبکاب با قیمت بین ۱۳ تا ۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. پیشتر وزیر جهاد کشاورزی از ذخیره ۱۳۰ هزار تن خرما برای عرضه در ماه مبارک رمضان در راستای ثبات قیمتی آن خبر داده بود و همچنین رئیس سازمان حمایت نیز از ثابت ماندن قیمت خرما در ماه مبارک رمضان سخن به میان آورد. /صدا و سیما
 

مشکل اصلاح طلبان نه تعیین کاندیدا که شیوه رفتار شورای نگهبان است

 
محمد سلامتى گفت: اگر کاندیدایى خارج از چارچوب جبهه اصلاحات ایران عمل کند مورد حمایت واقع نمی‌شود. سبد رأی اصلاح طلبان به میزان شرکت واجدان حق رای مربوط می‌شود. هرچه تعداد رأی دهندگان بیشتر باشد به همان نسبت میزان رای اصلاح طلبان افزایش مى یابد. در شرایط فعلی متاسفانه انگیزه‌ها برای شرکت در انتخابات کم است. اما شاید با دخالت پارامتر‌هایی که در آینده مطرح می‌شود و یا با تعدیل احتمالی که در معیشت مردم حاصل می‌شود، شور و شوق رأی دادن افزایش یابد. جناح اصولگرا بدون توجه به آثار مخرب یکپارچگی قدرت در دولت‌های نهم و دهم، باز هم در جهت یک کاسه کردن قدرت، و در اختیار گرفتن همه امکانات، تلاش مى کنند. از سوی دیگر اصلاح‌طلبان که به دلیل حمایت از آقای روحانی، و وجود فضای غالب پذیرش بیلان کار ضعیف وی (البته غیرمنصفانه و جهت‌دار)، موقعیت خود را برخلاف انتخابات‌های سال‌های ۹۲،۹۴ و ۹۶ درخطر می‌بینند، برای اعاده حیثیت خود تلاش می‌کنند. /نواندیش
 

کاسبی‌های نیمه تعطیل

 
با توجه به شروع موج چهارم و افزایش بی‌سابقه آمار مبتلایان به ویروس کرونا، ستاد ملی کرونا محدودیتی برای فعالیت اصناف غیر ضروری اعلام کرده است. بر این اساس در شهر‌هایی که در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند از زمان اعلام وضعیت قرمز، مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ تعطیل خواهند بود و تنها مشاغل سطح یک مجاز به فعالیت خواهند بود. تهران نیز به دلیل قرارگیری در وضعیت قرمز مشمول این تعطیلی‌ها است. با وجود تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص، بالاجبار بعضی از کسبه برای کسب روزی با کرکره‌های نیمه باز مشغول به کار هستند. / فارس
 

درخواست محسن هاشمی برای اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون پرسنل صف مقدم شهرداری

 
رییس شورای شهر تهران گفت: از مسئولان مدیریت شهری انتظار داریم مساله واکسیانسیون پرسنل صف مقدم شهرداری تهران را که بدون تعطیلی و وقفه در حال خدمت رسانی و در معرض ابتلا به بیماری کرونا هستند را پیگیری کنند. پاکبانان زحمت کش، کارگران میادین میوه وتره بار، کارکنان شهروند و پرسنل بخش سلامت شهرداری بصورت جدی در معرض ابتلا به کرونا هستند. /ایسنا
 

محسن هاشمی: آمار تلفات روزانه کرونا در تهران به ۱۳۰ نفر رسیده

 
محسن هاشمی ضمن بیان این مطلب که آمار فوتی‌های کرونایی در تهران از ۱۳۰ نفر هم گذشته و روند افزایشی آن، از بازگشت شرایط وخیم پاییز گذشته خبر می‌دهد، گفت: از مسئولان مدیریت شهری انتظار داریم مساله واکسیانسیون پرسنل صف مقدم شهرداری تهران را که بدون تعطیلی و وقفه در حال خدمت رسانی و در معرض ابتلا به بیماری کرونا هستند را پیگیری کنند، پاکبانان زحمت کش، کارگران میادین میوه وتره بار، کارکنان شهروند و پرسنل بخش سلامت شهرداری بصورت جدی در معرض ابتلا به کرونا هستند و با توجه به موافقت رییس جمهور با تامین واکسن توسط دستگاه‌های عمومی وخصوصی، شرکت شهر سالم می‌تواند در این حوزه ورود کرده و کارکنان پرخطر را دراولویت واکسیانسیون قرار دهند.
 

اورژانس: خودکشی ۸۴ تهرانی در یک روز صحت ندارد

 
"محمود علیگو" رییس اورژانس اجتماعی کشور در واکنش به خبری مبنی بر اینکه ۸۴ تهرانی از ساعت ۷ و۳۰ دقیقه پنجشنبه ۲۶ فروردین تا ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه روز جمعه ۲۷ فروردین در نقاط مختلف تهران اقدام به خودکشی کردند، گفت: این خبر را تکذیب می‌کنیم. چنین موضوعی صحت ندارد. وی ادامه داد: آمار تماس‌های اورژانس اجتماعی ما از اول فروردین تاکنون کمتر از ۸۰ مورد بوده است. رییس اورژانس اجتماعی کشور در پاسخ به این سوال که در این مدت که بیش از یکسال از وقوع کرونا می‌گذرد آیا تماس با اورژانس اجتماعی در خصوص خشونت خانگی افزایش داشته است؟ گفت: درباره خشونت خانگی با افزایش تماس مواجه بوده‌ایم، اما بخشی از این تماس‌ها به شرایط کرونا مربوط است و بخش دیگری از آن به دلیل افزایش خدماتی است که در این حوزه ارائه می‌شود.
 

عذرخواهی فرماندار آبادان از ماجرای واکسن پاکبانان

 
زین العابدین موسوی اظهار داشت: وقتی برای من قطعی شود که کسانی از شورای شهر از واکسن پاکبانان استفاده کرده اند و اسامی آن‌ها به من اعلام شود، ضمن اعلام اسامی در رسانه‌ها، قطعا با آنان برخورد می‌شود. فرماندار ویژه آبادان استفاده امام جمعه آبادان از واکسن را تکذیب کرد و افزود: بسیار گله‌مند هستم که امام جمعه خدوم شهرمان را مورد تهمت قرار دادند و این امر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست. وی امام جمعه آبادان را شخصیت محبوب شهر دانست و تصریح کرد: انتشار خبر کذب استفاده امام جمعه آبادان از سهمیه واکسن پاکبانان، خوراک تبلیغاتی برای رسانه‌های معاند و فرصت طلب است. فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه به همه دستگاه‌های اجرایی تذکر می‌دهم اگر چنین مسئله‌ای دوباره تکرار شود دیگر نمی‌توانیم از مردم بخواهیم که تنها با عذر خواهی از این مسئله بگذرند، تاکید کرد: برخورد‌های قانونی شدیدی با متخلفان خواهد شد.
 

کنایه سنگین آشنا به حسن عباسی و رائفی پور

 
مشاور رئیس جمهوری از حسن عباسی و علی اکبر رائفی پور خواست تا برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کنند. حسام‌الدین آشنا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «‏پیشنهاد می‌کنم آقایان ‎حسن عباسی و ‎علی‌اکبر رائفی‌پور -در کنار دیگر عزیزان- نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنند. این پیشنهاد ناشی از ادعای جامعیت، ابراز نظرات انتقادی نسبت به همه جناح‌های دیگر، ارایه دیدگاه‌های رادیکال، توان سازماندهی و طرفداران پرهیجان ایشان است.»
 

افشاگری سریالی داوری علیه احمدی‌نژاد و تیمش

 
عبدالرضا داوری در توئیترش درباره فساد مالی حمید بقایی دست به افشاگری زد. عبدالرضا داوری مشاور رسانه‌ای محمود احمدی نژاد که تا چندی پیش در زمره حلقه اولیه حامیان رئیس دولت نهم و دهم بود مدتی است دست به افشاگری علیه محمود احمدی‌نژاد و تیم او زده است. داوری بعد از صحبت‌هایش درباره احمدی‌نژاد حالا در توئیتی از فساد مالی بقایی نوشت. او با هشتگ مستندات و مشاهدات نوشت: «مفاسد مالی حمید بقایی، خارج از تراکنش‌های رسمی بانکی و در قالب پول نقد، کارت هدیه و... است و برای آنکه مسیر پولهایش لو نرود، نقدینگیش را به نام نوچه‌های تجاریش در بانک‌های مختلف سپرده گذاری کرده و یا در شکل ارز و سکه و اوراق مشارکت بینام، در نقاط امن جاسازی میکند.»
 

جزئیاتی تازه از نحوه فرار متهم خرابکاری نطنز

 
رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس از فرار متهم حادثه نطنز از طریق مرز‌های هوایی کشور خبر داد. روز گذشته تصویر عامل خرابکاری اخیر در مجمع غنی سازی نطنز برای اولین بار از بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه اول سیما منتشر شد. وزارت اطلاعات نام این فرد را رضا کریمی اعلام کرد و گفت او پیش از حادثه نطنز از کشور خارج شده است. ابراهیم عزیزی، رئیس کمیته امنیت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در همین رابطه به برنامه رادیویی رویداد گفته که متهم این ماجرا از طریق مرز‌های هوایی کشور فرار کرده است. عزیزی درخصوص روند تعقیب این متهم نیز گفته است: از طریق دستگاه‌های مربوطه و پلیس اینترپل باید مراحل قانونی را دنبال کنیم که به دستگیری و انتقال این افراد به کشور کمک می‌کند این شخص حتما بهای سنگین کار خود را خواهد پرداخت. به گزارش تسنیم، ۲۲ فرودین ماه، وقوع اقدام خرابکارانه در بخش تاسیسات برق مجتمع غنی سازی نطنز، باعث ایجاد خلل در کار این مجتمع و آسیب رسیدن به بخش‌هایی از آن شد. پس از این اتفاق، جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم را آغاز خواهد کرد و این اقدام در سحرگاه روز جمعه ۲۷ فروردین ماه رقم خورد و اولین محصول اورانیوم غنی سازی شده ۶۰ درصدی به دست آمد.
 

واکنش ایران به خبر مذاکره میان تهران و ریاض

 
یک منبع ایرانی بدون ذکر نام خود به شبکه المیادین گفت که خبر گفت‌وگوی ایران و عربستان سعودی در عراق صحت ندارد.

او در واکنش به ادعای روزنامه «فایننشال تایمز» این سخن را گفته و در ادامه توضیحات دیگری ارائه نداده است.

روزنامه «فایننشال تایمز» روز یکشنبه در گزارشی به نقل از «سه مقام» مدعی شد که مقام‌های ارشد عربستان سعودی و ایران در تلاش برای بهبود روابط بین این دو کشور رقیب در منطقه، در عراق مذاکره کرده‌اند. بنا بر این ادعا، اولین دور مذاکرات مستقیم عربستان سعودی و ایران در تاریخ نهم آوریل (۲۰ فروردین) انجام شده و به گفته یکی از مقام‌ها، این گفتگو‌ها «مثبت» بوده است.

ادعای فایننشال تایمز درباره مذاکرات مستقیم عربستان سعودی و ایران با ایفای نقش نخست‌وزیر عراق در شرایطی مطرح شده که به دنبال اعدام «شیخ النمر» روحانی شیعه برجسته عربستان سعودی و اتفاق‌های صورت گرفته در مقابل سفارت ریاض در تهران، سعودی‌ها روابط دیپلماتیک این کشور با ایران را قطع کردند.

ساعاتی بعد از انتشار خبر روزنامه فایننشال تایمز، روزنامه «عرب نیوز» عربستان سعودی این خبر را تکذیب کرد. در گزارش این رسانه آمده است: «یک مقام ارشد سعودی انجام شدن مذاکرات مستقیم با ایران را تکذیب کرده است».
 

اعلام زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه

 
رئیس پارلمان سوریه موعد دقیق برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در داخل و خارج این کشور را اعلام کرد.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، حموده صباغ، رئیس پارلمان سوریه در جریان نشست فوق‌العاده پارلمان اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری سوریه در خارج از این کشور بیستم مه (۳۰ اردیبهشت) و در داخل کشور نیز ۲۶ مه (پنجم خرداد) برگزار خواهد شد.

وی از نامزد‌های تصدی پست ریاست جمهوری خواست که طی ۱۰ روز از ۱۹ آوریل تا ۲۸ همین ماه درخواست‌هایشان را به دادگاه عالی قانون اساسی این کشور ارائه دهند.

صباغ در ادامه نشست فوق‌العاده پارلمان را "تاریخی" خواند و انتخابات ریاست جمهوری سوریه را بسیار مهم دانست.

وی همچنین از سوری‌های مقیم خارج خواست که مشارکت گسترده‌ای در این انتخابات داشته باشند.
 

ترامپ از زمانبندی خروج نظامیان آمریکا از افغانستان انتقاد کرد

 
روسیا الیوم، رئیس جمهور سابق آمریکا از طرح جو بایدن رئیس جمهور فعلی این کشور برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ انتقاد کرد و تسریع در این خصوص را خواستار شد.

«دونالد ترامپ» در بیانیه‌ای که توسط برخی رسانه‌های آمریکایی منتشر شده است، گفت: دوست ندارم که بایدن از ۱۱ سپتامبر به عنوان محدوده زمانی برای عقب نشینی نیرو‌های ما از افغانستان استفاده کند.

ترامپ علت مخالفت خود را با این زمانبندی دو موضوع اعلام کرد و در توضیح علت اول گفت: خروج ایالات متحده از افغانستان باید به شکلی سریعتر انجام شود چرا که نیرو‌های آمریکایی مدت هاست آنجا حضور دارند.

ترامپ ادامه داد: علت دوم این است که تاریخ ۱۱ سپتامبر با حوادث و دوره‌ای بسیار فاجعه بار در تاریخ ایالات متحده مرتبط است و باید به عنوان تاریخی برای ادای احترام به قربانیان این حادثه باقی بماند.
 

حمله افراد مسلح به غرب نیجر، ۱۹ کشته برجای گذاشت

 
خبرگزاری فرانسه، این حادثه در روستای "کوگورو" در غرب کشور نیجر و در مرز کشور مالی رخ داده است.

یک مسؤول محلی یکشنبه شب به این خبرگزاری گفت که تاکنون ۱۹ جسد به دست آمده و ۲ نفر نیز در این حمله زخمی شدند.

وی گفت که افراد مسلح سوار بر موتور بودند که به این منطقه حمله کردند.

وی افزود: راهزنان ابتدا اشخاصی را در قبرستان پیدا کردند که برای تشییع جنازه رفته بودند و ۹ تن از آن‌ها را کشته و سپس وارد روستا شده و به هرکسی که در مسیرشان بود، شلیک کردند.

وی زمان این حادثه را شنبه شب اعلام کرد و گفت که نوزدهمین جسد، یک زن بوده است که صبح روز یکشنبه به خاک سپرده شده است.

منطقه "تیلابری" واقع در مرز نیجر، مالی و بورکینافاسو همواره مورد حمله گروه‌های مسلح تندرو قرار می‌گیرد.

حملات به غیر نظامیان از ابتدای سال جاری میلادی در نیجر شدت گرفته است، به طوری که در سه موج از این حملات به روستا‌ها و اردوگا‌ها در غرب این کشور و در مرز مالی ۳۰۰ تن کشته شدند.

آخرین حمله خونین در این منطقه به ۲۱ مارس (۱ فروردین ۱۴۰۰) سال جاری در منطقه بیابانی "تاهو" (در مرز با مالی) بر می‌گردد که طی آن ۱۴۱ نفر در سه روستا کشته شدند.
 

داعش مسؤولیت حمله به چاه‌های نفت شمال عراق را برعهده گرفت

 
خبرگزاری رویترز، داعش انفجار دو حلقه چاه نفت در میدان "بای حسن" در استان کرکوک را که روز شنبه رخ داد برعهده گرفت.

این خبرگزاری اعلام کرد، گروهک تروریستی داعش در بیانیه‌ای که در یکی از شبکه‌های خود در "تلگرام" منتشر کرد، حمله به این دو چاه نفت را برعهده گرفته است.

شرکت نفت شمال در عراق روز شنبه اعلام کرد، دو حلقه چاه نفت در یک اقدام خرابکارانه تروریستی و با دو بسته انفجاری در کرکوک دچار حادثه شد.

در بیانیه مطبوعاتی این شرکت آمده بود که دو انفجار در نزدیکی دو حلقه چاه در میدان نفتی بای حسن در استان کرکوک رخ داد.

براساس این گزارش این انفجار هیچ حادثه جانی و مالی نداشته روند تولید نفت را با مشکل روبه رو نکرده یا موجب توقف پمپاژ نفت نشده است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: