گزارش از بازار سکه و طلا در روز شنبه، ۲۸ فروردین ماه؛
محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا گفت: به رغم ثبات نسبی نرخ ارز در بازار داخلی، اما افزایش قیمت جهانی طلا باعث شد تا بهای سکه و طلا با نوساناتی همراه باشد.
کد خبر: ۹۱۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳        17 April 2021
اطلس‌خبر به نقل از پارسینه: محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا  در گفتگو با خبرنگارپارسینه در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: در بازار امروز بهای اونس جهانی طلا با افزایش به یک هزار و ۷۷۰ دلار رسید. قیمت طلای جهانی نسبت به هفته گذشته ۳۲ دلار افزایش پیدا کرد. قیمت هر اونس نقره هم با افزایش به ۲۶ دلار ۵ سنت رسید. به رغم ثبات نسبی نرخ ارز در بازار داخلی، اما افزایش قیمت جهانی طلا باعث شد تا بهای سکه و طلا با نوساناتی همراه باشد.

کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و نیم سکه هم باقیمت ۶ میلیون ۳۰۰ هزار تومان داد و ستد شد. ربع سکه هم با قیمت ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی هم با قیمت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار با قیمت ۴ میلیون و ۵۱۵ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با قیمت یک میلیون و ۴۲ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد.

او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۱۵۸ هزارتومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۱ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۱ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

این فعال بازار طلای و جواهر کشور گفت: افزایش جهانی قیمت طلا حباب سکه را با افزایش به ۴۳۰ هزار تومان رساند. نرخ دلار در بازار آزاد ۲۴ هزار و ۷۵۰ تومان است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: