بسته خبری از شامگاه تا بامداد؛
مشغله فراوان گاهی باعث می‌شود از بخش مهمی از اخبار ساعات گذشته بی اطلاع بمانید یا درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته که در جریان آن‌ها هم قرار نگرفته اید، ما تلاش می‌کنیم صبح هر روز مهم‌ترین این رویداد‌ها را که گاهی از نظر‌ها دور افتاده و کمتر به آن پرداخته می‌شود به اطلاع مخاطبانمان برسانیم.
کد خبر: ۱۱۱۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹        06 August 2022

به نقل از پارسینه|
درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است،  پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.

افشاگری عجیب آذری جهرمی از دوره وزارتش


آذری جهرمی نوشت: به نظر می‌رسد که دنبال ساخت USB ملی هم بروند، اما درگاه اتصال آن را سه ضلعی یا مثلثی دربیاورند! آذری جهرمی در توییتی نوشت:به نظر می‌رسد که دنبال ساخت USB ملی هم بروند، اما جای شکل مستطیلی درگاه اتصال، آن را سه ضلعی یا مثلثی دربیاورند! این که عرض کردم مزاح نبود؛ واقعا در دوره مسئولیت چنین پیشنهادی دریافت کردم.

یک ایرانی، سفیر آمریکا در جمهوری چک می‌شود


جو بایدن یک سیاستمدار ایرانی تبار را به سمت سفارت ایالات متحده در جمهوری چک معرفی کرد. بیژن ثابت برای تصدی سمت سفارت ایالات متحده نیازمند تأیید سنا است و پس از این تأیید به عننوان نماینده ایالات متحده در امر سفارت به پراگ خواهد رفت. بیژن ثابت در کمپین انتخاباتی جو بایدن نقش فعالی را ایفا کرده بود و از حامیان مالی دموکرات‌ها محسوب می‌شود

چرا یک مدیر ارشد دولت از بچه‌های مدافع حرم نیست؟


محمدصادق کوشکی، فعال و تحلیلگر سیاسی:من از آقای رئیسی می‌پرسم که چرا از مدافعان حرم در دولت استفاده نکردید؟ چرا باید جای آن‌ها در مدیریت کشور خالی باشد. چرا یک مدیر ارشد دولت از بچه‌های مدافع حرم نیست؟ این است که می‌گویم مدیریت دولت انقلابی نیست. دولت آقای رئیسی بیش از آنکه دولت انقلابی باشد، دولت اصولگرایان است و می‌بینیم افرادی که انقلابی نیستند و صرفا به جناح راست تعلق دارند، مناصب مهم را گرفته‌اند. /مثلت

طرح مجلس برای اجازه صدور مجوز مشاوره به حوزه علمیه


محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اظهار داشت:چندی قبل اطلاع یافتیم ۶۹ نفر از نمایندگان مجلس طرحی تحت عنوان «صلاحیت اعطای مجوز مشاوره با رویکرد دینی و اسلامی به صورت مستقل در اختیار مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور قرار گیرد» به مجلس ارائه داده اند، که این طرح با اضافه شدن یک تبصره ذیل ماده ۱ قانون تشکیل سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ج. ا. ا محقق خواهد شد. در گذشته هم چنین طرح‌هایی وجود داشته است که با اقدامات موثر و تعاملی از دستور خارج کردیم. اکنون هم در تلاشیم این طرح غیر کارشناسی تفرقه افکنانه را از دستور کار پژوهش‌های مجلس یا کمیسیون مرتبط خارج کنیم/جماران

رستم قاسمی: از بانک‌هایی که برای پرداخت تسهیلات مسکن همکاری نکنند، شکایت می‌کنیم


رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در رابطه با احتمال تشکیل پرونده قضایی برای بانک‌های مستنکف از اجرای ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن در خصوص پرداخت حداقل ۲۰ درصد از تسهیلات پرداختی به بخش مسکن، گفت: حتما اگر بانک‌ها تعهدات خودشان را انجام ندهند طبق قانون اقدام می‌کنیم. وزیر راه و شهرسازی در رابطه با عدم همکاری تعدادی از بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات اضافه کرد: تعدادی از بانک‌ها همکاری می‌کنند مانند بانک مسکن که به تمام تعهدات خود در این حوزه عمل کرده است، اما قانون برای بانک‌هایی که همکاری نکرده و به تکلیف خودشان عمل نکنند جریمه‌ای برابر ۲۰ درصد تعهد انجام نشده، پیش بینی کرده است.

ماجرای براده‌های آهن در بسته زعفران چه بود؟


اخیرا ویدیویی منتشر شده که در آن نشان می‌دهد داخل یک بسته زعفران و برای سنگین‌تر شدن وزن آن، براده‌های آهن ریخته شده است. عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران می‌گوید استفاده از براده آهن برای افزایش وزن بسته‌های زعفران در برند‌های معتبر کذب است. علی حسینی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: تقلب در زعفران فقط با براده آهن نیست بلکه ممکن است از سنگ، گیاهان رنگ‌شده، خاک و... نیز استفاده شود. به عبارت دیگر هر چیزی که منشاء غیر زعفران داشته باشد، تقلب محسوب می‌شود. وی ادامه داد: فیلمی که اخیرا پخش شده اقدامی حساب شده برای تخریب خوشنامی یک برند زعفران است و افرادی که این ویدیو‌ها را درست می‌کنند، قصد تخریب برند‌های زعفران را دارند و به نوعی دشمن کشاورزان هستند، زیرا با این کار زحمت کشاورزان هم زیر سوال می‌رود.

حاج علی‌اکبری: گرفتاری‌های اقتصادی امتحان است


حاج علی‌اکبری خطیب نماز جمعه تهران تأکید کرد: اگر گام اول قیام برای خداست آنچه که به قیام خدایی قوام می‌دهد و آن را حفظ می‌کند استقامت و مقاومت است. بعد از آنکه برای خدا قیام کردید انواع امتحان‌ها به سراغ شما می‌آید. گاهی ترس و گاهی گرفتاری‌های اقتصادی، اجتماعی و گاهی جنگ است. اما در نهایت انسان مومن فاتح است. ملت ایران بعد از پیروزی در انقلاب حسینی با این امتحان‌ها مواجه شد، اما تنها راه کامیابی و موفقیت مقاومت و استقامت است.

طائب: در برجام، اگر روسیه و چین بتوانند منافع ما را حاصل کنند، می‌پذیریم


حسین طائب، مشاور فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه روابط ما با دیگر کشور‌ها بر مبنای امنیت و منافع ملی است، اظهار داشت: «در موضوع برجام و آمریکا اگر منافع ملی و امنیت ملی ما تأمین شود، پای کار هستیم. اگر روسیه و چین هم بتوانند این دو را حاصل کنند، ما می‌پذیریم. این با سیاست «نه شرقی و نه غربی» و خطوط قرمز ما منافاتی ندارد». طائب اضافه کرد: «زمانی آمریکایی‌ها می‌خواستند با کنترل روسیه بر ما اعمال زور کنند؛ اما امروز روسیه و چین و کشور‌های اطراف با ارتباطی که با ایران پیدا کرده‌اند، در مقابل آمریکا ایستاده‌اند و این شکست بزرگی برای آمریکاست».

طرح مجلس برای اجازه صدور مجوز مشاوره با رویکرد دینی و اسلامی به حوزه علمیه


رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اظهار داشت: چندی قبل اطلاع یافتیم ۶۹ نفر از نمایندگان مجلس طرحی تحت عنوان «صلاحیت اعطای مجوز مشاوره با رویکرد دینی و اسلامی به صورت مستقل در اختیار مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور قرار گیرد» به مجلس ارائه داده اند، که این طرح با اضافه شدن یک تبصره ذیل ماده ۱ قانون تشکیل سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ج. ا. ا محقق خواهد شد.

ممنوعیت ورود لباس‌های مغایر با ارزش‌ها


سید مجید امامی رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: قرار است با ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از همه لباس‌های تولیدی و وارداتی بر تولید پوشاک داخلی نظارت و از ورود لباس‌های وارداتی مغایر با ارزش‌های دینی و ملی جلوگیری شود.

علم الهدی: در نهضت نفت، به این دلیل که یک مرجع تقلید کنار گذاشته شد، آمریکا توانست حکومت ملی را سرنگون کند


علم الهدی امام جمعه مشهد تأکید کرد: انقلاب دوم، نهضت ملی شدن صنعت نفت بود که با تشکیل حکومت ملی ادامه پیدا کرد، اما آن هم با کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد شکست خورد که دلیلی جز فاصله گرفتن مردم نداشت و مردم هم به این خاطر از نهضت فاصله گرفتند که از ۳۰ تیر تا ۲۸ مرداد، آیت‌الله کاشانی از جریان نهضت کنار گذاشته شد و مردم که مشاهده می‌کردند که دیگر یک مرجع تقلید در صدر امور نیست، نهضت را به‌گونه‌ای ترک کردند که در ۲۸ مرداد، آمریکایی‌ها توانستند حکومت ملی را به کل سرنگون کنند.

هشدار سیلاب در تهران تا دوشنبه


مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به ویژگی‌رگبار‌های تابستانی و امکان وقوع سیلاب در برخی از مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی گفت: به مردم هشدار می‌دهیم از رودخانه‌ها فاصله بگیرند. حامد یزدی مهر از صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران خبر داد و گفت: از شنبه ۱۵ مردادماه تا روز دوشنبه ۱۷ مرداد ماه رشد ابر‌های همرفتی پیش بینی شده است.

لاوروف: آمریکا قصد دارد اصلاحیه برجام را موضوع یک توافق جدید قرار دهد


سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در سخنرانی خود در نشست آسه آن گفت، آمریکا قصد دارد اصلاحیه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را موضوع یک توافق جدید قرار دهد و این غیرقابل قبول است.

نبش قبر «مجید عبدالباقی» برادر مالک متروپل


مرتضی رعیتی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهاقان با اشاره به نبش قبر مجید عبدالباقی در محله عطاآباد شهر دهاقان اظهار داشت: این اقدام توسط دو نفر که اهل آبادان بوده‌اند با هدف این‌که آیا فرد مدفون مجید عبدالباقی است یا خیر، انجام شده و افراد مذکور پس از این اقدام به آبادان بازگشتند. وی با بیان این‌که هویت این افراد بلافاصله شناسایی شد، گفت: پس از انجام نیابت قضایی، افرادی که ساکن آبادان بوده‌اند دستگیر شدند.

ترور یکی از فرماندهان جهاد اسلامی


منابع خبری فلسطینی اعلام کردند که در حمله جنگنده‌های اسرائیل به نوار غزه «تیسیر الجعبری» فرمانده منطقه شمال در سرایا القدس به شهادت رسیده است. وزارت بهداشت غزه از افزایش شمار شهدا به هشت شهید و ۴۰ زخمی خبر داد. یک دختر بچه پنچ ساله نیز در میان شهدا بوده است.

تکذیب ضرب الاجل ۷۲ ساعته برای برجام


انریکه مورا جمعه شب در جمع خبرنگاران درباره شایعه ضرب الاجل هفتاد و دو ساعت در مذاکرات گفت: «من آن را در بلومبرگ خواندم. نمی‌دانم چه کسی آن را گفته است، اینکه یا ۷۲ ساعت یا هیچ چیز.»

ناامیدی سه کشور اروپایی از مذاکرات احیای برجام


کشور‌های بریتانیا، فرانسه و آلمان، روز جمعه و همزمان با دومین روز مذاکرات وین در بیانیه‌ای شدیدالحن خطاب به ایران نوشتند که متن پیشنهادی برای توافق «قابل مذاکره» نیست. در بیانیه این سه کشور که به «ای ۳» (E ۳) معروف شده‌اند، آمده است: «گفتگو‌های امروز در وین، جایی برای دور تازه‌ای از چانه‌زنی نیست. این (گفت‌و‌گوها)، مباحث فنی هستند.» این سه کشور در این بیانیه از ایران خواسته‌اند که «درخواست‌های غیرواقع‌بینانه و خارج از چارچوب برجام» مطرح نکند.

واکنش کوثری به فعالیت‌های اخیر مسیح علینژاد


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تلاش رسانه‌های معاند برای قهرمان‌سازی از یک فعال رسانه‌ای خارج‌نشین گفت: مسیح علینژاد و هر کسی که با همکاری با رسانه‌های معاند به ملت خودش خیانت می‌کند، ضعیف‌النفس است. اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به تلاش‌های اخیر شبکه‌های معاند برای شخصیت‌سازی از مسیح علینژاد گفت: علینژاد شخصیتی خودفروخته و خیانت‌کار به ملت ایران است؛ او زمانی خبرنگار مجلس بود، ولی امروز یک انسان طرد شده است و به ملت و خانواده خودش پشت کرده و در تفکرات شیطانی خودش دست‌وپا می‌زند. وی افزود: من چند سال پیش نیز به او گفتم که تو یک انسان خودفروخته هستی و من دیگر با تو مصاحبه نمی‌کنم و کسانی هم که به تو محل می‌گذارند، قطعا فقط می‌خواهند مثل یک برده از تو استفاده کنند. به نظر من کسی که ملت خود را به اجنبی بفروشد، اصلا جایگاهی در جامعه ندارد و ارزش صحبت‌کردن هم ندارد. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه کار رسانه‌های معاند این است که چنین افرادی را به عنوان قهرمان جا بزنند، تصریح کرد: کشور‌های متبوع این رسانه‌ها ضربات سنگینی از ملت ایران و جمهوری اسلامی خورده‌اند و به همین دلیل وقتی یک انسان خودفروخته را پیدا می‌کنند، این چنین به او بها می‌دهند. مسیح علینژاد و هر کسی که به ملت و کشور خود خیانت کند، بیگانه محسوب می‌شود و فردی ضعیف‌النفس است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: