نگاهی به وضعیت معاملات ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ در بازار سهام؛
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه با کاهش ۷ هزار و ۶۱۷ واحد همراه شد.
کد خبر: ۱۰۹۶۶۳
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱        21 June 2022

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات با کاهش ۷ هزار و ۶۱۷ واحد به رقم یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۶۳۰ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با عقب‌نشینی ۳ هزار و ۱۲۷ واحد به رقم ۴۲۳ هزار و ۴۵۶ واحد رسید. در عین حال، ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۶ هزار و ۹۹ میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۵.۳ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۶۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۳ هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند، اما میزان کاهش شاخص‌ها زیر یک‌درصد بود، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی ۴۹ صدم درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هم‌وزن ۷۳ صدم درصد افت کردند.

شاخص آزاد شناور ۵۱ صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس ۵۷ صدم درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس ۴ دهم درصد کاهش یافت.

امروز نماد شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته است و نماد معاملاتی ملی‌مس، پتروشیمی نوری، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی پردیس و هلدینگ توسعه صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: