گزارش از بازار سکه و طلا در روز پنجشنبه، ۲۹ مهرماه؛
محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا گفت: در بازار داخلی هم با توجه به افزایش نرخ ارز و بهای جهانی طلا، قیمت انواع طلا با افزایش مواجه شد. اما در بازار سکه به دلیل کاهش تقاضا و داد و ستد‌ها قیمت انوع سکه ثابت ماند.
کد خبر: ۱۰۰۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰        21 October 2021


محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور در گفتگو با پارسینه گفت:  در بازار امروز بهای جهانی طلا با ۲۰ دلار افزایش نسبت به اوایل هفته به یک هزار و ۷۸۸ دلار در هر اونس رسید. قیمت هر اونس نقره به ۲۴ دلار ۷۴ سنت رسید. در بازار داخلی هم با توجه به افزایش نرخ ارز و بهای جهانی طلا، قیمت انواع طلا با افزایش مواجه شد. اما در بازار سکه به دلیل کاهش تقاضا و داد و ستد‌ها قیمت انوع سکه ثابت ماند.

کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و نیم سکه هم با قیمت ۵ میلیون و ۹۵۰ تومان داد و ستد شد. ربع سکه هم با قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی هم با قیمت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار با قیمت ۴ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با قیمت  یک میلیون و ۱۵۳ هزار تومان معامله شد.

او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۲۸۱ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۱ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۱ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۵۳۷ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

این فعال بازار طلای و جواهر کشور گفت: حباب سکه با کاهش به ۳۸۰ هزار تومان رسید. نرخ دلار در بازار آزاد ۲۷ هزار و ۳۶۰ تومان است.
 

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: