طی۲ هفته آینده مدارس به سمت بازگشایی پیش می‌روند؛
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای پیگیری دستورات ریاست جمهوری در سفر اخیر وی به کهگیلویه و بویراحمد، تمامی مدارس کانکسی بالای ۱۵ نفر و کپری در کشور و این استان برچیده می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴        21 October 2021

 علیرضا کاظمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران یاسوج اظهار داشت: روز‌های مهرماه ماه فصل شکوفایی علم و خرد هست و توفیق نصیبم شد در در این ایام پر مهر و نشاط در استان کهگیلویه و بویراحمد حضور پیدا کنم.


وی افزود: در سفر اخیر آیت الله ابراهیم رئیسی و هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد مقرر شد تمامی مدارس کپری و کانکسی جمع شوند که در این رابطه آمار و ارقام مدارس کانکسی در این استان بالاست و برنامه ریزی برای برچیده شدن این مدارس آغاز شده است.

کاظمی تصریح کرد: تمامی مدارس کانکسی بالای ۱۵ دانش آموز جمع آوری و در این استان کلنگ جمع آوری این کانکس‌ها برای اولین بار در کشور زده خواهد شد.سرپرست وزارت آموزش و پرورش یکی دیگر از اهداف سفر خود به این استان کهگیلویه و بویراحمد را بررسی و احصا وضعیت و مشکلات آموزش و پرورش این استان برشمرد.


سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: زلزله سی سخت آسیب زیادی به مدارس وارد کرد و هم اینک تعداد زیادی از آن‌ها بازسازی شده است.


طی۲ هفته آینده مدارس به سمت بازگشایی پیش می‌روند

کاظمی پیرامون نحوه بازگشایی مدارس عنوان کرد: بازگشایی مدارس امسال به ۲ دسته تقسیم شد که مدارس با جمعیت زیر ۱۵ نفر و کمتر که دسترسی به فضای آموزشی نداشتند حضوری برگزار شدند که بر اساس آخرین اطلاعات ۵۰ درصد مدارس در استان کهگیلویه و بویراحمد حضوری بودند.


سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: از اول آبان ارزیابی بازگشایی مدارس توسط مدیران مدارس آغاز می‌شود.


وی افزود: ممکن است تا اواخر آبان و اوایل آذر مدارس را بازگشایی کنیم.


سرپرست آموزش و پرورش تصریح کرد: واکسیناسیون برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ در دست اجراست و آمار در این استان بالای ۸۰ درصد است.


وی ضمن قدردانی از روند پوشش واکسیناسیون ادامه داد: در کشور واکسیناسیون دانش آموزان از مرز ۷۰ درصد عبور کرده است.


کاظمی با اشاره به اینکه واکسیناسیون تضمین سلامت دانش اموزان را بالا می‌برد اظهار داشت:، اما بازگشایی مدارس به واکسن گره زده نشده است
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: