روش دولت ترغيب اخلاقی كاهش نرخ سود است؛
سياست تزريق پول كه از سوي دولت و بانك مركزي به مورد اجرا گذاشته شد، يك سياست سنتي براي كنترل بازار پول است. هرچند بانک مرکزی از گذشته به واسطه اين سیاست‌ها بازار پولی را كنترل مي‌كند اما استفاده از این روش به لحاظ کارآمدی و کارآیی در رتبه‌های بسیار پایین قرار دارند.
اجاره‌نشینی در ایران گران‌تر است یا خارج؟
یک موسسه تحقیقاتی در لندن با تکیه بر میانگین اجاره ماهانه و میانگین درآمد خالص سالانه (در سال ۲۰۱۵) رتبه‌بندیِ گران‌ترین شهرهای جهان برای اجاره نشین‌ها را اعلام کرده است. مستاجرین پکن به طور متوسط ماهیانه ۷۸۹ دلار برای اجاره یک واحد آپارتمان پرداخت می‌کنند که این رقم معادل ۱۲۲.۹ درصد متوسط حقوق یک شخص است.
اطلس خبر گزارش می دهد؛
در شرايط فعلي مهم‌ترين دلايل عدم موفقيت نسبي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي در برخي از اهداف و شاخص‌هاي كمي از جمله جذب سرمايه‌گذاري خارجي، ارتقاي سطح توليد، ايجاد اشتغال مولد و پايدار و توسعه صادرات غيرنفتي به عقيده مركز پژوهش‌های مجلس را مي‌توان در ۱۲ مورد جستجو كرد.
همه چیز درباره تسعیر دارایی‌های ارزی بانک مرکزی؛
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، شناسایی مابه‌التفاوت تسعیر دارایی‌های خارجی بانک مرکزی باید بعد از استقرار نظام تک نرخی مدیریت شده و کشف نرخ یکسان قابل دفاع و قابل دوام در بازار ارز انجام شود.
فرشاد مومنی در گفتگو با اطلس خبر :
۱۴۰ هزار ميليارد تومان از دارايي دولت بين سال‌هاي ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۴ فروخته و خرج امور روزمره شد. اين كار بزرگ غيرتوسعه‌اي موضوع حيرت‌آور ديگري هم دارد و آن اينكه از ۱۴۰ هزار ميليارد تومان ۱۳۰ هزار ميليارد تومان در دوره ۸ ساله احمدي‌نژاد فروخته شده است.
با ابلاغ جهانگیری به 3 دستگاه اجرایی؛
با ابلاغ معاون اول رئیس جمهور به وزارتخانه‌های نفت و اقتصاد و سازمان مدیریت، مدل جدید قراردادهای جدید بالادستی نفت و گاز وارد فاز اجرا شد؛ مصوبه‌ای که با انتقادهای گسترده کارشناسان فنی و حقوقی مواجه شده است.
اطلس خبر گزارش می دهد؛
سرمايه‌گذاري در بخش مسكن 13.9 درصد كاهش يافت. آمار اعلامي بانك مركزي از ميزان ورودي سرمايه به بخش مسكن نماي اميدواركننده‌اي از بازار مسكن را به تصوير نمي كشد.
در گفتگو با اطلس خبر اعلام شد؛
بانک‌ها مدت‌هاست براي آنكه سود خود را بالا نشان دهند روش‌هايی را مورد استفاده قرار می‌دهند كه در دنيا منسوخ شده و عاملي براي غيرشفاف شدن نظام بانكي محسوب مي‌شود.
اطلس خبر گزارش می دهد؛
متوسط قيمت هر كيلوگرم صادرات محصولات كشاورزي حدود يك دلار بوده درحالي كه متوسط قيمت هر كيلوگرم واردات اين محصولات ۰.۴ دلار(۴۰ سنت) بوده است. اين موضوع نشان‌دهنده ظرفيت ارزآوري صادرات محصولات كشاورزي در مقايسه با ارزبري واردات آن است.
پيشنهاد سياست‌هاي تسهيل‌كننده اشتغالزايي؛
ايجاد يك چارچوب دو سطحي براي تعيين حداقل دستمزد كه در آن نيروهاي تازه استخدام فاقد تجربه كاري، سطوح پايين‌تري از حداقل دستمزد را در مقايسه با كاركنان به استخدام درآمده دريافت كنند در كنار سياست هاي كلان انبساطي مي تواند تسهيل‌كننده اشتغال آفريني در شرايط ركودي باشد.