آغاز رزمایش اقتدار دریایی ارتش ایران؛
در اولین روز رزمایش دریایی اقتدار، طی مراسمی ناوبندر مکران و ناو موشک انداز زره با حضور سردار سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح و امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق می شوند.
کد خبر: ۸۶۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷        13 January 2021

 امروز چهارشنبه، در نخستین روز رزمایش دریایی اقتدار، طی مراسمی ناوبندر مکران و ناو موشک انداز زره با حضور سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ایران ملحق می‌شوند.

ناوبندر مکران، بزرگترین شناور نظامی کشور است که با تلاش متخصصان مجموعه‌ی کارخانجات نیروی دریایی راهبردی ارتش به یکی از بزرگترین ناوبندر‌های بالگردبر تبدیل شده تا پشتیبانی از ناوگروه‌های این نیرو در آب‌های دور دست به ویژه منطقه شمال اقیانوس هند، تنگه باب المندب و دریای سرخ را بر عهده داشته باشد.
ناوبندر مکران و ناو موشک‌انداز زره به نداجا ملحق می شود + فیلم

الحاق ناوموشک انداز زره با قابلیت مانور و سرعت بالا به ناوگان جنوب نداجا امکان حراست از آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را فراهم می‌آورد.
ناوبندر مکران و ناو موشک‌انداز زره به نداجا ملحق می شود + فیلم

همچنین امروز تعدادی از یگان‌های شناوری نیروی دریایی ارتش در محدوده‌ی آب‌های دریای عمان و شمال اقیانوس هند برای اجرای رزمایش اقتدار دریایی گسترش یافتند.
ناوبندر مکران و ناو موشک‌انداز زره به نداجا ملحق می شود + فیلم

ناو بندر‌ها به عنوان یک پایگاه دریایی متحرک عمل می‌کنند، آن‌ها بخشی از زیرساخت‌های کلیدی هستند که نیرو‌ها و تجهیزات گسترش یافته در دریا را پشتیبانی می‌کنند.

ناوبندر‌ها شامل یک دک اصلی که برای نشست و برخاست بالگرد و پهپاد است که برای ماموریت پشتیبانی در دریا و فرماندهی و کنترل طراحی شده‌اند.

یکی از قابلیت‌های ناوبندر بارگیری و جابجایی همزمان چندین هاورکرافت در پهنه دریا است.
 
از دیگر قابلیت‌های ناوبندر تعمیر و نگهداری و اعزام و دریافت شناور‌های تندرو و هاورکرافت به دریا، جهت انجام ماموریت‌های تیم‌های واکنش سریع است.
ناوبندر مکران و ناو موشک‌انداز زره به نداجا ملحق می شود + فیلم

از دیگر توانمندی‌های ناوبندر پشتیبانی شناور‌ها در عملیات‌های تبادل دریایی جهت ارسال تجهیزات، سوخت، آب و حتی تبادل نیرو در شرایط نامساعد جوی است.

ناوبندر دارای قابلیت اعزام تیم‌های عملیات جستجو و نجات SAR جهت امدادرسانی به شناور‌ها در وضعیت اضطرار است.
 
ناوبندر قادر به پشتیبانی از انواع شناور‌ها در آب‌های دوردست است.
 
کد ویدیو

 

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: