در مراسم آغاز بهره برداری از ۱۳ پروژه در حوزه حمل و نقل مطرح شد؛
رئیس جمهور، حمل و نقل را از پایه ها و ارکان جهش تولید، توسعه کشور و گسترش گردشگری و روابط با جهان دانست و تاکید کرد که افتتاح پروژه هایی در این حوزه به ارزش بیش از ۳ هزار و ۱۴۳ میلیارد تومان در یک روز، بیانگر توجه ویژه دولت به این بخش با اهمیت است.
کد خبر: ۸۳۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰        19 November 2020

به گزارش پارسینه؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از ۱۳ پروژه آزادراهی و فرودگاهی کشور، با اشاره به موقعیت ویژه جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان، گفت: عبور روزانه ۱۴۰۰ پرواز از آسمان ایران نشان می‌دهد که جایگاه کشورمان نه تنها در بخش هوایی، بلکه در بخش‌های ریلی، جاده‌ای و بندری، بسیار ویژه و ارزشمند است.
 
رئیس جمهور همچنین بهره‌برداری از بزرگراه‌ها و آزادراه‌های کشور را باعث ارتقای ایمنی و کاهش زمان تردد جاده‌ای در کشور عنوان کرد و افزود: دولت تدبیر و امید تلاش کرد در کنار توسعه حمل و نقل جاده‌ای و ریلی، از فناوری‌های نوین نیز در این زمینه بهره بگیرند که این موضوع باعث ایجاد تحولی بزرگ در عرصه حمل و نقل بار و مسافر در جاده‌های کشور شده است.

روحانی با اشاره به خرید ۱۶ فروند هواپیمای نو به دنبال توافق برجام، اظهار داشت: اگر خباثت‌های دولت فعلی ایالات متحده نبود دولت تدبیر و امید برنامه‌ریزی‌های لازم برای نوسازی تمام ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی کشور را انجام داده بود. امروز هم نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور در حال انجام است، اما به دلیل توطئه‌های دولت اخیر آمریکا کندتر به پیش می‌رود.

رئیس جمهور تصریح کرد: پروژه‌های بزرگی در عرصه حمل و نقل و گسترش شبکه آزادراه‌ها و بزرگ‌راه‌های کشور در دولت یازدهم و دوازدهم اجرا شده است و در حال حاضر نیز ۹ پروژه عظیم بزرگراهی در کشور در حال اجراست که یا در ماه‌های آغازین سال ۱۴۰۰ و در دولت دوازدهم و یا در دولت بعدی به مرحله افتتاح و بهره‌برداری خواهند رسید.

روحانی تاکید کرد: گسترش شبکه راه ها، ریل و خطوط هوایی تاثیر زیادی در رونق اقتصادی کشور دارد و دولت یازدهم و دوازدهم همواره در این زمینه توجه زیادی صرف کرد و با وجود تمام محدودیت‌ها توانسته اقدامات قابل توجهی در گسترش ظرفیت‌های حمل و نقلی کشور و تجهیز شبکه راه‌ها و راه آهن کشور به امکانات و فناوری‌های نوین انجام دهد.

رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه ترانزیت از شمال به جنوب و شرق به غرب، تحول بزرگی در منطقه ایجاد می‌کند، گفت: تقویت دولت الکترونیک، دیجیتال کردن اقتصاد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان  تا روز پایانی کار دولت ادامه خواهد یافت.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: