گزارش پارسینه از دروازه‌بانی که در لیگ نروژ عملکرد خوبی داشته؛
از نظر سیو نجات‌بخش، بهترین آمار را در لیگ نروژ به نام خود ثبت کرده است. شاید کمتر کسی سراغ این آمار برود اما این گویای عملکرد ویژه سوشا مکانی در این کشور اروپایی است.
کد خبر: ۸۳۸۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵        17 November 2020

نقد مصاحبه جنجالی سوشا مکانی؛ «او بهترین دروازه‌بان ایران است؟!»

به گزارش پارسینه؛ از نظر سیو نجات‌بخش، بهترین آمار را در لیگ نروژ به نام خود ثبت کرده است. شاید کمتر کسی سراغ این آمار برود اما این گویای عملکرد ویژه سوشا مکانی در این کشور اروپایی است.

به نقل از لحظه؛ دروازه‌بانی که نزدیک به دو دهه است در فوتبال حرفه‌ای حضور دارد و در این مدت بارها به اردوی تیم ملی ایران دعوت شده و چندین مرتبه هم درون دروازه قرار گرفته. او که سابقه بازی در فجرسپاسی، پاس همدان، نفت تهران، استیل‌آذین، پرسپولیس، نفت مسجدسلیمان و استروم گودست را در کارنامه دارد، این روزها در ترکیب میوندالن می‌درخشد و تا پایان هفته بیست و چهارم لیگ برتر نروژ نیز دو عنوان فردی را به دست آورده است. او جدا از اینکه بهترین دروازه‌بان نروژ از نظر سیو است، برترین بازیکن میوندالن هم محسوب می‌شود. تیمی که به قول سوشا اگر خط حمله قویتری داشت الان به جای دست و پا زدن در جمع فانوس به دست‌ها در میانه‌های جدول حضور داشت و حتی می‌توانست برای کسب سهمیه اروپایی بجنگد.


بخشی از مصاحبه سوشا مکانی که عقیده دارد با اختلاف زیاد بهترین دروازه بان ایرانی و شایسته پوشیدن پیراهن شماره یک ایران است:«گفتم که وقتی بحث لیاقت به میان می‌آید، شما باید بهترین را انتخاب کنید. ۲۴ بازی برای میوندالن انجام داده‌ام، آن هم با کمترین نوسان و نمره‌ای فوق‌العاده. به عنوان بهترین بازیکن تیمم انتخاب شده‌ام و بهترین دروازه‌بان لیگ. از نظر سیو و تعداد آنها در صدر قرار دارم. شما ببینید کدام یک از دروازه‌بان‌های تیم ملی یا آنهایی که مدعی هستند، لایق ایستادن درون دروازه تیم ملی هستند. همه دروازه‌بان‌ها البته برادران من هستند اما سلیقه مربی و اینکه او دوست دارد چه کسی را دعوت کند و بازی بدهد، بحث شخصی است. اصلاً چند کارشناس دروازه‌بانی بیایند تا با آنها بحث کنم. شک ندارم که می‌توانم همه آنها را قانع کنم که لایق بازی در ترکیب اصلی تیم ملی هستم. اصلاً یک دروازه‌بان ایرانی در لیگ ایران یا دنیا پیدا کنند که بتواند جلوتر از من و لایق‌تر از من باشد، قول می‌دهم جلوی دوربین بگویم که من اشتباه کردم و فلانی از من لایق‌تر است. اینقدر اطمینان دارم که می‌گویم هیچ‌کدام از دروازه‌بان‌های ایرانی لیاقت بیشتری نسبت به من ندارند. من اتفاقاً کارشناس‌ها و افرادی که فوتبال و دروازه‌بانی را می‌فهمند، به این چالش دعوت می‌کنم. بیایند بحث کنند و یک نفر را انتخاب کنند و بگویند او به این دلایل از تو بهتر است. حتی مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی هم بعید می‌دانم بتواند مرا قانع کند که کسی لایق‌تر از من برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی وجود دارد.»

دیگر دروازه بان های تیم ملی،؛ امیر عابدزاده است که همین چندی پیش توانست مقابل پورتو یک ضربه پنالتی را بگیرد و در چهار هفته اخیر بیشترین سیو موفق را در لیگ پرتغال ثبت کرده است. حامد لک نیز که البته فعلا به تیم ملی ایران دعوت نشده در مجموع 5 مسابقه لیگ قهرمانان آسیا فقط دوبار دروازه اش باز شد که هر دو بار از روی نقطه پنالتی بود. علیرضا بیرانوند که بیش از چهار ماه است در زمین مسابقه حضور ندارد. رشید مظاهری هم همینطور! شاید در پایان حق با سوشا باشد البته نه با این غلظت که او بیان می کند!
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: