گزارش پارسینه از مربیان تازه‌وارد؛
لیگ برتر ایران به مدت یک هفته به تعویق افتاد اما در هر صورت طبق گفته غلامرضا بهروان به هیچ عنوان این مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل نخواهد شد بلکه برای مدتی شاید حتی برای دومین بار به تعویق بیوفتد.
کد خبر: ۸۲۴۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵        21 October 2020

به گزارش سرویس ورزشی پارسینه؛ لیگ برتر ایران به مدت یک هفته به تعویق افتاد اما در هر صورت طبق گفته غلامرضا بهروان به هیچ عنوان این مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل نخواهد شد بلکه برای مدتی شاید حتی برای دومین بار به تعویق بیوفتد.

لیگ برتر امسال اما چند نکته جالب و هیجان انگیز برای هواداران فوتبال دارد که بررسی آن خالی از لطف نیست. «حضور مربیان جوان و البته کم‌تجربه در عرصه مربیگری» موضوعی است که می توان آن را بررسی کرد.

با شروع فصل جدید، سرمربیان جوان متعددی به فوتبال ایران معرفی خواهندشد و نسل جدیدی از مربیان جویای نام به لطف قانون ممنوعیت به‌کارگیری مربی خارجی آغاز به کار خواهندکرد. تماشای عملکرد این مربیان قطعاً جذاب خواهدبود. اما نباید فراموش‌کنیم که این مربیان هیچ‌یک محصول سیستم پایه یک باشگاه، یا یک سیستم اصولی مربی‌پروری نیستند. بدون وجود چنین سیستمی، بدون حمایت صحیح از استعدادهای مربی‌گری، و بدون قانونی که جلوی ورود مربی داخلی بی‌دانش به لیگ برتر را بگیرد، شکوفایی چهره‌های جوان نیز بیش‌تر تابعی از اقبال و تلاش‌های فردی این افراد است؛ موضوعی که بازده فوتبال ما را به‌شدت تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

هر تغییر مثبتی اگر از روش‌های صحیح و اصولی پیروی نکند، درنهایت به شکست یک پروژه عظیم، هدررفت سرمایه‌های مالی و انسانی و در آخر به بدبینی کلی می‌انجامد. فصل جدید لیگ برتر در شرایطی آغاز می‌شود که دو تیم پرطرفدار و سرمایه‌دار از سرمربیانی استفاده می‌کنند که حتی مدارک لازم برای ایستادن روی پیست تارتان کناره‌های استادیوم را ندارند و قاعدتاً باید از خدعه‌هایی شگفتانه برای همکاری با تیم‌های‌شان بهره ببرند.

 

قانون منع به کارگیری خارجی‌ها هم موجب شده تا نیمکت‌های لیگ برتر امسال کاملا ایرانی باشد. اما ایرانی‌هایی که نه از دل کارگاه و کلاس‌های آموزشی که از ناکجاآباد اغلب به نیمکت تیم‌های ایرانی رسیده‌اند. فوتبال ما یک نمایش مضجک از چیزی است که در دنیا به اسم فوتبال شناخته می‌شود و شکر خدا همه ابزار این نمایش مضحک را هم دارد.

 

حضور ۷ چهره‌ی جدید روی نیمکت تیم‌های لیگ برتری به معنای تزریق خونی تازه به نیمکت‌هاست. از میان مربیان مطرح دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰، حال تنها امیر قلعه‌نویی روی نیمکت گل‌گهر باقی‌مانده است. امید است با حضور چهره‌های نوگرا و مجهز به دانش روز مربیگری چون گل‌محمدی، نکونام، مجتبی حسینی و‌ محمد ربیعی، شاهد تماشای فوتبالی پویا‌تر و تاکتیکی‌تر در این فصل لیگ برتر باشیم.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: