سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۲۹ هزار و ۳۴۹ نفر رسید.
کد خبر: ۸۲۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵        14 October 2020

 سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۳ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۸۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که دو هزار و ۲۳۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی با بیان اینکه تا کنون چهار میلیون و ۳۹۸ هزار و ۷۲۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۱۳ هزار و ۲۱۹ نفر رسید.

لاری با بیان اینکه ۴۶۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، اضافه کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۹ هزار و ۳۴۹ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه تا کنون ۴۱۴ هزار و ۸۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند همچنین استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.
 
ممنوعیت سفر به ۵ شهر در آخر هفته

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همان طور که بار‌ها اعلام شده، افزایش تردد و سفر در جاده‌های کشور رابطه مستقیم و معناداری با میزان ابتلا به کرونا دارد، بنابراین با توجه به تعطیلات پیش رو و در این شرایط حساس با پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و موافقت و ابلاغ رئیس جمهور، ممنوعیت سفر از مبدا و به مقصد شهر‌های تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه از ساعت ۲۴ امروز اعمال می‌شود و تا ظهر شنبه ادامه دارد.

وی افزود: این ممنوعیت شامل سفر‌های درون شهری نیست و فقط مربوط به سفر‌های بین شهری است و ممکن است در آینده با توجه به شرایط اپیدمی کرونا در استان‌ها و شهر‌های دیگر نیز اعمال شود.

لاری گفت: از همه مردم می‌خواهیم در این شرایط حساس از هر گونه سفر در تعطیلات پیش رو خودداری کنند و با پرهیز از رفتار‌های اجتماعی که به شیوع کرونا دامن می‌زند کمک کنند تا هر زودتر شاهد توقف روند شیوع گسترده کرونا در کشور باشیم.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: