برگزاری جلسه هیات دولت با حضور رئیس جمهور؛
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت از مردم خواست تا در ایام پایانی ماه صفر همچنان دستورات بهداشتی را رعایت کنند.
کد خبر: ۸۲۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴        14 October 2020

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: امسال راهپیمایی اربعین انجام نشد و عزاداری‌ها هم در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی انجام گرفت. از مردم تشکر می‌کنیم و از آنها خواهش می‌خواهیم در ایام پایانی ماه صفر همچنان همه دستورات بهداشتی را مراعات کنند.

روحانی افزود: مردم ما از پیشوایان دینی خود همواره درس‌های مهمی را برای زندگی فردی و جمعی آموختند اما نسبت به زندگی پیامبر (ص) باید بیش از آنجه انجام گرفته است دقت کرده و درس‌آموزی کنیم.

وی تاکید کرد: پیامبر هم جنگ داشت و هم صلح، پیامبر هم عملیات تهاجمی داشت و هم عملیات تدافعی، پیامبر روزهایی پیروز شد و روزهایی دچار شکست شد، پیامبر حکومت را بر مبنای قانون و پیمان اداره کرد، پیامبری بود که وقتی با مردم مکه صلح کرد قرآن آن را فتح مبین نامید و بزرگترین پیروزی‌ها را در سایه آن بدست آورد.

رئیس‌جمهور گفت: آن جایی که توان و نیروی کافی برای جنگ بود فرمان جنگ می‌داد. تمام کفار و اهل کتاب مدینه احساس امنیت می‌کردند و هیچ جایی را در جزیره العرب بر مدینه ترجیح نمی‌دادند. امنیت مردم با هر دین و سلیقه‌ای در کنار حکومت پیامبر حراست می‌شد. پیامبر همه سنن نادرست را زدود.

روحانی اظهار کرد: پیامبر اعتدال آورد و قرآن هم امت ما را امت وسط نامید. پیامبر سنن نوین انسانی را در جامعه مستقر کرد.

 

خبر به مرور تکمیل میشود...

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: