فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صحن علنی مجلس گفت:هیچ تردیدی نیست جنگی که علیه ما تحمیل شد یک جنگ جهانی بود؛ همه ما می‌دانیم اگر چه عرصه نظامی جنگ، خطوط مرزی ایران و عراق بود، اما عقبه سیاسی این جنگ یک عقبه جهانی بود.
کد خبر: ۸۱۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲        29 September 2020
سرلشکر حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: خداوند را سپاسگذارم که امروز به این بنده حقیر توفیق داد تا در جمع نمایندگان عزیز ملت ایران در مجلس شورای اسلامی که در حقیقت مظاهر اراده مردم ما و به تعبیر امام عصاره ملت هستند افتخار و شرف حضور پیدا کنم از این بابت از رییس مجلس و نمایندگان مجلس صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی گفت: هیچ تردیدی نیست جنگی که علیه ما تحمیل شد یک جنگ جهانی بود؛ همه ما می‌دانیم اگر عرصه نظامی جنگ خطوط مرزی ایران و عراق بود، اما عقبه سیاسی این جنگ یک عقبه جهانی بود.

سلانی تصریح کرد: همه قدرت‌های بزرگ و شرکای منطقه‌ای ان‌ها همه با هم سطحی جهانی از یک ائتلاف ناشناخته علیه ایران شکل دادند. تردیدی نیست که پشتوانه‌های اقتصادی عراق در جنگ، یکی پشتوانه جهانی بود.

فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد:شکی نیست قدرت‌های بزرگ تجهیزات زیادی در اختیار عراق قراردادند. کشور‌هایی همچون انگلیس، آلمان، فرانسه، اتریش، شوری و آمریکا در این جنگ به عراق کمک کردند تردیدی نداریم نظام اطلاعاتی جهانی خدمات زیادی برای عراق فراهم کرد.

وی با بیان اینکه جهان در اوج قدرت خود به ما حمله کرد و این درحالی است که ما در اوج تنهایی بودیم، اظهارداشت: این جنگ، نابرابر‌ترین جنگ بعد از واقعه عاشورا بود.

وی بیان داشت: براساس شاخص‌های ظاهری قدرت ائتلاف جهانی مقابل ما باید ما را به سرعت شکست می‌داد، اما چرا با اینکه بر اساس محاسبات دقیق هر کسی قوی‌تر است پیروز می‌شود این پیروزی حاصل نشد؟ این به این دلیل بود که امام خمینی (ره) و امت اسلامی صحنه جنگ را به زندگی خود بدل کردند. وقتی مردان مومن به دشمن حمله می‌برند هیچ کس نمی‌تواند مقاومت کنند چراکه تجهیزات موجوداتی جامد هستند و آنچه در جنگ پیروزی ایجاد می‌کند ایمان است و امام خمینی (ره) توانست شخصیت ایمانی خود را در قلوب مردم تکثیر کند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: اسلام است که وقتی در عرصه سیاست، اقتصاد و فرهنگ و اجتماع وارد می‌شود قدرت می‌سازد. امروز به برکت نشسکتن باورهایمان قدرتمند هستیم. بنده دست تک تک ملت را می‌بوسم، ما صدای پوکی استخوان‌های آن‌ها را می‌شنویم.

وی تاکید کرد: ما در فراز این نبرد قرار داریم در نقطه اوج ان اینجا جای صبر و استقامت است. ما قلبهایمان به هم پیوند دارد. ما با قلب هایمان می‌جنگیم. جنگ اقتصاید امروز یک واقعیت انکار ناپذیر است. اگر ما مشکل اقتصادی داریم دشمن هم بیش از ما این مشکل را دارد.

وی تاکید کرد: این بارو ماست. این سنت الهی. ما با امید باید زندگی کنیم؛ بنابراین نقش رهبر، حمایت ملت و این پیوند مبارک ضامن سعادت ماست.

سلامی بیان داشت: آنچه بنده انتظار دارم این است که همه نهاد‌های حاکمیت و مجلس که طعم انقلاب دارد. مجلسی که پژواک کلام مردم و بازتاب دهنده درد‌های آنهاست، مجلسی که همه اختیارات ملت را در اختیار دارد؛   شرایط را از حیث اقتصادی، جنگی تلقی کند.

وی بیان داشت: ما راه را از نظر نظامی بر دشمن بسته‌ایم. چهل سال است بازی‌های جنگ قدرتمدی با دشمن انجام داه‌ایم. راه‌های نظامی بسته است و جنگ اساسا منتفی است و آن‌ها زاویه اقتصادی و جنگ روانی را باز کرده‌اند.

سلامی با بیان اینکه مجلس باید به مانند یک قرارگاه عمل کند بیان داشت: باید شبانه روز بر روی این جنگ اقتصادی کارشود؛ دشمن نه قادر است و نه مایل است که مسائل ما به دست او حل شود. راه سعادت ما از راه تعامل با دشمن عبور نمی‌کند. اگر با او هم آشتی کنیم به ما ضربه می‌زند و ما را می‌شکند. داستان سازش یک فریب سیاسی است و نباید ملت ایران در جغرافیای فریب دشمن حرکت کند.

وی اظهارداشت: ما از فراز اراده دشمن عبور می‌کنیم و این راه ماست. در نظام جهانی یا باید قوی بود و یا ضعیف و تسلیم. ما قدرت ساخته‌ایم و می‌سازیم و عزیز می‌مانیم و این تنها صفتی است که شایسته ملت ایران است.

سرلشکر سلامی در صحن مجلس بیان داشت: واقعا از این مجلس عطر و بوی انقلاب به مشام می‌رسد و امیدواریم امید‌های که به این مجلس بسته شده است به زودی شکوفا شود.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: