در حالی که بیش از ۲هفته از انتخابات فدراسیون فوتبال می‌گذرد فعلا نه تکلیف دبیر کل فدراسیون فوتبال مشخص شده است و نه کسی سرپرستی برای سازمان لیگ انتخاب کرده است.
کد خبر: ۸۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۶        27 May 2016
 به نقل از «نسیم آنلاین»، در حالی که بیش از 2هفته از انتخابات فدراسیون فوتبال می‌گذرد فعلا نه تکلیف دبیر کل فدراسیون فوتبال مشخص شده است و نه کسی سرپرستی برای سازمان لیگ انتخاب کرده است. در انتخابات قبلی فدراسیون فوتبال در اولین جلسه هیأت رئیسه مهدی نبی به عنوان سرپرست دبیرکل فدراسیون فوتبال انتخاب شد و البته غلامرضا بهروان به عنوان سرپرست موفت سازمان لیگ فعالیت خود را آغاز کرد.

اما نکته عجیب این جا است که اعضای جدید هیأت رییسه فدراسیون فوتبال پس از برگزاری انتخابات در 18 اردیبهشت ماه تشکیل جلسه دادند و البته هیچ اتفاق جدیدی در مورد دبیرکل و نایب رئیس دوم نیفتاد. علیرضا اسدی با حکم اعضای هیأت رئیسه قبلی فدراسیون فوتبال به عنوان دبیرکل انتخاب شد و حالا دوباره باید از اعضای جدید رای اعتماد بگیرد. به همین دلیل هم هست که عده‌ای اعتقاد دارند به دلیل اینکه وی مصوبه هیات رئیسه برای ادامه دبیرکلی را ندارد هر تصمیمی که توسط او اجرایی شود وجاهت قانونی نخواهد داشت.

  در طول 2 هفته‌ای که تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شده است فعلا سازمان لیگ بدون سرپرست اداره می‌شود و نیاز است که اعضای هیأت رئیسه هرچه زودتر تکلیف 2 پست حیاتی فوتبال را روشن کنند تا آنها بتوانند به خوبی اهداف رئیس جدید را پیاده کنند.

چرا سازمان لیگ رئیس ندارد؟

سازمان لیگ در حالی برای فصل آینده لیگ برتر در حال تنظیم یک برنامه مدون است که این سازمان هم اکنون نه رئیسی دارد و نه سرپرستی آن را اداره می‌کند. بدون تردید برای اینکه این سازمان بتواند برای فصل آینده قرارداد حق پخش و البته تبلیغات محیطی دور زمین را امضا کند نیاز است که هرچه زودتر تکلیف رئیس جدید مشخص شود.

هدایت ممبینی عضو جدید هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره به «نسیم آنلاین» گفت: راستش را بخواهید در این برهه لیگ تعطیل است و بنابراین اینکه سازمان لیگ رئیس ندارد چندان موضوع محل بحثی نیست. در حال حاضر کارمندان سازمان لیگ به خوبی کارشان را انجام می‌دهند و ما هم به فکر تعیین سرپرست هستیم.

رئیس سازمان لیگ و دبیرکل چه زمانی مشخص می‌شوند؟

با توجه به این که فوتبال ایران باید هرچه زودتر به راهش ادامه بدهد نیاز است که فوتبال ایران دبیرکل خود و البته نایب رئیس دوم را بشناسد. در حال حاضر تیم ملی خود را برای بازی‌های انتخابی جام جهانی 2018 آماده می‌کند و نیاز است که هرچه زودتر تکلیف مدیران فدراسیون مشخص شود. البته همانطور که قبلا هم اشاره شد با توجه به این که اعضای هیأت رئیسه جدید فدراسیون فوتبال هنوز مصوبه‌ای برای ادامه همکاری اسدی در پست دبیرکلی فدراسیون فوتبال نداده‌اند به نظر می‌رسد فعالیت‌های وی در فدراسیون وجاهت قانونی ندارد.

ممبینی در این باره هم می‌گوید: حرف شما درست و منطقی است. به زودی جلسه هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود و ما حتما در آن هم در مورد دبیرکلی آقای اسدی رای گیری می‌کنیم و البته برای سازمان لیگ سرپرست تعیین می‌کنیم.

چرا در جلسه اول رای گیری نشد؟

در حالی که طبق قانون باید در اولین جلسه هیأت رییسه فدراسیون فوتبال تکلیف دبیر کل روشن شود، در اولین جلسه فدراسیون تاج این اتفاق نیفتاد.

عضو جدید هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره هم می‌گوید: جلسه قبلی بسیار مهم بود چراکه باید در مورد ادامه همکاری کی‌روش بحث می کردیم. اما انشاالله در اولین جلسه هیأت رئیسه که به زودی برگزار می‌شود، تکلیف ادامه حضور آقای اسدی را روشن می‌کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: