تمرینات تیم ملی از صبح امروز در مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت پیگیری شد.
کد خبر: ۷۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰        25 May 2016
 فارس، تیم ملی فوتبال ایران به منظور آماده سازی برای دیدار با مقدونیه از ساعت 10 و 15 دقیقه امروز تمرینات خود را در زمین چمن مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت پیگیری کرد.

در تمرین امروز 25 بازیکن حضور داشتند و همچنان از ملی پوشان لژیونر و بازیکنان تراکتورسازی ذوب آهن و استقلال خبری نبود هرچند که آزمون به گفته پیروانی به خاطر مشکلات تحصیلی غایب است،‌انصاری فرد به دلیل حضور در لیگ یونان و بازیکنان ذوب آهن و استقلال به منظور حضور در اردوهای تیم‌هایشان برای برگزاری فینال جام حذفی غایب هستند و بازیکن تراکتورسازی این تیم یعنی محمدرضا اخباری نیز بعد از حذف تیمش از آسیا طی روزهای آینده به تیم ملحق می‌شود.

*تمرین امروز در حالی برگزار شد که از قبل مراحل تمرین طراحی شده بود اما وزش باد فراوان که حتی سایه بان‌های اطراف را برگردانده و اشکالاتی را وارد کرد باعث شد تا این طراحی تغییر کرده و بازیکنان امروز به یک روش دیگر تمرین کنند.

* شدت گرمای امروز هوا به نسبت دو روز قبل کمتر شده و هوای امروز با وزش باد همراه بود که این موضوع باعث شده بود که ملی پوشان امروز با طراوت خاصی تمرین کنند.

* اتوبوس تیم ملی امروز ساعت 10 و 15 و یک ربع دیرتر از سایر تیم‌ها به محل تمرین رسید و بازیکنان بلافاصله با بستن جی پی اس برای تمرین آماده شدند. بازیکنان امروز لباس زرد رنگ به تن داشتند و گلرها با پیراهن های سفید و کادر فنی با لباس قرمز در تمرین حاضر شدند.

* قبل از آغاز تمرین شوخی‌های دن گاسپار مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی جالب و قابل توجه بود و او به این ترتیب به دروازه‌بانانش روحیه می‌داد.

* همچنین قبل از‌ آغاز تمرین تیموریان و حقیقی با پیروانی خوش و بش گرمی داشته و او را در آغوش کشیدند ضمن اینکه مدیر تیم ملی به محض ورود کی‌روش و دستیارانش برخورد گرمی نیز با آن‌ها داشت.

* وریا غفوری مانند روز گذشته زیر نظر پزشک مشغول تمرین شد و علیرضا جهانبخش که روز گذشته بدون مشکل تمرین کرده بود امروز از آن همان ابتدا با بستن زانوی خود با یخ نظاره‌گر تمرینات بود.

* از سوی دیگر زهیوی، تیموریان و طارمی مصدومان چند روز گذشته تیم ملی به همراه لژیونرهایی که روز گذشته اضافه شده بودند امروز بدون هیچ مشکلی در کارهای گروهی شرکت کردند.

* از ساعت 10 و 20 دقیقه تمرین تیم ملی با کار با توپ توسط ملی پوشان آغاز شده و آن‌ها در سه گروه با بازی آقا وسط بدنهای خود را گرم کردند. در این بین در گروهی که تیموریان، رضائیان و عزت الله پورقاز و بیرانوند حضور داشتند مقرر شد که  عزت اللهی باید بین بازیکنان برود که او از این کار امتناع کرده اما پس از اینکه بازیکنان دیگر به شوخی او را کتک زدند در نهایت سعید در وسط جمع قرار گرفت.

* از ساعت 10 و 30دقیقه و با سوت کی‌روش تمرین با دویدن آغاز شد که از همان ابتدا دن گاسپار دروازه‌ها را به لفظ انگلیسی صدا کرده و آن‌ها خواست تا برای انجام کارهای تخصصی دروازه‌بانی به سمت او بروند. در این بین کی‌روش با تیپ همیشگی خود یعنی تیشرت مشکی رنگ و کلاه آبی مشغول طراحی تمرین بود.

* علیرضا جهانبخش دقایقی را با علی نظر محمدی مربی سابق داماش که این روزها برای نت برداری از تمرینات کی‌روش به محل تمرین می‌آید صحبت کرد.

* شوخی‌های افشین پیروانی که امروز سرحال تر از سایر روزها بود با خبرنگاران نیز از نکات جالب تمرین امروز بود.

* از ساعت 10 و 45 دقیقه بازیکنان به 4 گروه آبی،‌زرد، قرمز و نارنجی تقسیم شده و پس از انجام کارهای بدنی و استقامتی در دو گروه بین 6 دروازه کوچک به فوتبال درون گروهی مشغول شدند. این تمرین به منظور شناسایی بازیکنان با حیطه وظایف خود با محوطه‌های زمین فوتبال و پاسکاری‌های عرضی و هدف گیری‌های دقیق انجام شد که در نهایت پس از دو دور بازی تیم زرد برنده این مسابقه شده و کی‌روش از سایر بازیکنان تیم‌های دیگر خواست تا آنها را تشویق کنند. در هنگام فوتبال درون گروهی کی‌روش به تناوب به هر دو گروه سر می‌زد و کارهای فنی بازیکنان را زیر نظر می‌گرفت.

* پس از اینکه تیم زرد برنده شد و کی‌روش از سایر بازیکنان خواست تا برای آنها دست بزنند بازیکنان تیم زرد مثل قهرمانان دست به گردن هم انداختند و برای سایر بازیکنان کری خوانی کردند. نکته جالب اینکه با وجود آنکه این تمرین بدون حضور دروازه‌بان‌ها برگزار شد بیرانوند خود را به جمع بازیکنان زرد رسانده به سایر بازیکنان اعلام می‌کرد که ما قهرمانیم.

* در دو مرحله‌ای که بازیکنان تمرین خود را قطع کردند با استارت‌های کوتاه و بلند برای مرحله بعدی آماده شده و دوباره تمرین فوتبال در بین دروازه‌های کوچک را از سر گرفتند.

* از ساعت 11 و 15 فاز تمرینات تغییر کرده و بازیکنان به دو گروه تقسیم شدند. در یک گروه بازیکنانی که وظایف دفاعی داشتند به دو گروه 6 نفره تقسیم شده و تنیس فوتبال بازی کردند و از سوی دیگر هافبک‌ها و مهاجمان به سمت دروازه شمالی رفته و شوت زنی و سانتر از جناحین را زیر نظر کی‌روش تمرین کردند. در این بین 4 بازیکن از جناحین وظیفه سانتر کردن را برعهده داشتند و دو نفر نیز در وسط زمین وظیفه تغذیه کردن مهاجمان را و بازیکنان در دو جبهه به دروازه حمله می‌کردند که فاز اول به سانتر از جناحین و در فاز دوم به شوت زنی اختصاص داشت. نکته جالب اینکه کی‌روش به دقت این تمرین را زیر نظر گرفته و خود در هر مرحله آموزش کارهای مختلف را برعهده داشت. کی‌روش در یک مرحله از بازیکنان درخواست می‌کرد تا برای او سانتر کنند و در بخش دیگر نقش مدافعی را بازی می‌کرد که قرار است به عنوان یک مهاجم برای او سانتر کنند. جدیت و تلاش سرمربی پرتغالی تیم ملی در این بخش از تمرین تماشایی بود و او به همراه دستیارانش از بازیکنان درخواست می‌کرد تا با دقت کامل اوامر فنی او را اجرا کنند.

* سایر بازیکنان زیر نظر نیکو به تنیس فوتبال مشغول شده و با تقلب خاصی این بازی را ادامه می‌دادند.

* ساکت عضو هیات رئیسه سازمان لیگ و مشاور اقتصادی این سازمان در دقایق پایانی به تمرین آمده و مورد استقبال پیروانی قرار گرفت.

* عکاسان و خبرنگاران زیادی تمرین امروز را مورد پوشش قرار دادند و از سوی دیگر 5 تماشاگر نیز تمرینات را از نزدیک تماشا می‌کردند و نکته قابل توجه اینکه همچنان تماشاگران با هماهنگی‌های لازم به زمین می‌آمدند.

* وریا غفوری در حالی که در حال دویدن به دور زمین بود با مشاهده ساکت به سمت او رفت وبا او سلام و احوالپرسی کرد.

تیم ملی فوتبال ایران تمرینات تاکتیکی خود را فردا ادامه خواهد داد.
برچسب ها: تیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: