اعتراض هواداران، شاهزاده عربستان را از انگلیس دور کرد؛
ماجرای خرید باشگاه نیوکاسل توسط شاهزاده عربستان به طور کامل منتفی شد و بن سلمان با انتشار بیانیه‌‎ای اعلام کرد که به دلیل طولانی شدن روند مذاکرات از خرید این باشگاه منصرف شده است.
کد خبر: ۷۸۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱        31 July 2020

 ماجرای خرید باشگاه نیوکاسل توسط شاهزاده عربستان به طور کامل منتفی شد و بن سلمان با انتشار بیانیه‌‎ای اعلام کرد که به دلیل طولانی شدن روند مذاکرات از خرید این باشگاه منصرف شده است.

ماجرا از این قرار است که باشگاه نیوکاسل به دلیل مشکلات عدیده‌ی مالی در تلاش بود تا بخش بزرگی از سهامش را به یک فرد متمول واگذار کند تا همانند تیم هایی چون چلسی و منچسترسیتی بتواند به روزهای خوب گذشته بازگردد اما این شخص کسی نبود جز بن سلمان. همین امر باعث شد تا اعتراضات گسترده ای از سوی هواداران و برخی روزنامه نگاران بریتانیایی صورت گیرد و انها عقیده داشتند که نباید به صرف کسب درامد بالا مسایل حقوق بشر و انسانی زیر پا گذاشته شود.

میگل دلانی خبرنگار بخش ورزش ایندیپندنت در خصوص واگذاری احتمالی باشگاه نیوکاسل به خاندان آل سعود و مالکان عربستانی واکنش نشان داد و تاکید کرد: باید به این سوال مهم پاسخ داده شود که اکنون مقامات فوتبال بریتانیا دغدغه فروش حق پخش تلویزیونی دارند و یا برایشان حقوق بشر اهمیت دارد؟!

در نهایت اما به دلیل اعتراضات گسترده هواداران این باشگاه قدیمی و پرطرفدار، ائتلاف صندوق ثروت ملی عربستان، برادران روبن و شرکت سرمایه‌گذاری انگلیسی به سرپرستی آماندا استاولی که قصد داشتند با 300 میلیون دلار باشگاه نیوکاسل را بخرند، در نهایت انصراف دادند.

پس از اعتراضات گسترده به حضور شاهزاده عربستانی در لیگ برتر انگلیس این اتفاق رخ داده و بن‌سلمان رسماً تصمیم گرفت با انتشار بیانیه‌ای انصرافش را اعلام کندو. در این بیانیه آمده است: «با قدردانی از خانواده نیوکاسل و درک اهمیت باشگاه فوتبال به این نتیجه رسیدیم که از پیشنهادمان برای در دست گرفتن مالکیت این باشگاه انصراف بدهیم. این فرآیند به طرز غیرمنتظره‌ای طولانی شد و توافق بین گروه سرمایه‌گذاری و مالکان باشگاه منقضی شده است که به همین دلیل برنامه‌مان برای سرمایه‌گذاری را نمی‌توان ادامه داد.»

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: