مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی اظهاراتی در نشست بروکسل و همسو با آمریکا بر تداوم فشار حداکثری اروپا بر مقامات سوریه تاکید کرد.
کد خبر: ۷۶۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵        30 June 2020

به گزارش پایگاه اینترنتی تله تریدر، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز سه شنبه طی اظهاراتی بر تداوم فشار حداکثری اتحادیه اروپا بر مقامات سوریه تاکید کرد.

بورل حین سخنرانی در چهارمین کنفرانس بروکسل تحت عنوان «حمایت از آینده سوریه و منطقه» در اظهاراتی متناقض گفت: «اتحادیه اروپا به فشار حداکثری بر مقامات سوریه ادامه خواهد داد.»

او مدعی شد: تحریم‌های اضافی می‌تواند دمشق را به گفت‌و‌گوی سیاسی با همه نیرو‌های فعال در این کشور مجبور کند.

بورل همچنین اعلام کرد که طی یک سال و نیم آینده، نهاد‌های اتحادیه اروپا ۲.۳ میلیارد یورو کمک‌های بشردوستانه به سوریه و کشور‌هایی که پناهندگان این کشور جنگ زده را پذیرفته اند، اختصاص می‌دهند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز نیز در سخنانی ضمن اعلام نارضایتی شدید از بی‌توجهی کشور‌ها به تحریم تسلیحاتی لیبی و استمرار ارسال تجهیزات نظامی به این کشور، تاکید کرد تحریم تسلیحاتی لیبی از سوی طرف‌های درگیر در بحران این کشور به سخره گرفته شده است.

یادآور می‌شود نشست مجازی کشور‌های حامی سوریه امروز (سه‌شنبه) با هدف کمک به آوارگان سوری برگزار می‌شود.

این در حالیست که بر اساس قانون سزار که از سوی آمریکا اجرایی شده علاوه بر سوریه، تمامی کشورها و طرفهایی که با دولت سوریه همکاری کنند در زمینه‌های مختلف به ویژه زمینه‌های اقتصادی تحریم می‌شوند.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: