رئیس فدراسیون نگران قضاوت دادگاه CAS؛
باید دید پرونده سعید ملایی، شکایت او از فدراسیون جودو ایران و موضوع عدم مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی با چه حکمی به پایان خواهد رسید.
کد خبر: ۷۴۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹        01 June 2020

 «ملایی، سرلک یا منصوری باید بدانند که اگر به جایی رسیدند، از ایران بوده. اگر بیایند و علیه ایران شهادت بدهند، تا ابد یک لکه سیاه در زندگی‌شان خواهد ماند. این افراد باید بدانند چشم ۹۰ هزار جودوکار جوان و نوجوان به آنهاست تا جودوی ایران از تعلیق نجات پیدا کند. اگر روزی بیایند و شهادت بدهند، آه این بچه‌ها دنبال آن‌ها خواهد بود.»

این فقط بخشی از صحبت‌های تند آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو ایران علیه سعید ملایی است که قرار شده در دادگاه بین‌المللی علیه ایران شهادت دهد با این مضمون که فدراسیون جودو، ورزشکاران را مجبور می‌کرده که مقابل حریف اسرائیلی قرار نگیرند و به نوعی خودشان را به مصدومیت بزنند تا این رقابت شکل نگیرد.

دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش (CAS) بعد از رفتن سعید ملایی به مغلوستان و مبارزه برای این کشور، فدراسیون جهانی جودو نسبت به این ماجرا حساس شد که چه شرایطی پیش امده که ملایی ایران را ترک کرده است. موضوع عدم مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی حالا از یک موضوع صرفا ورزشی خارج و شکل سیاسی به خود گرفته است. مسئولان این دادگاه با ورود به اتفاقات و تنش‌های اخیر ایران در منطقه، لوایح جدیدی را برای فدراسیون جودو ارسال کرده‌اند و بنظر می رسد که محرومیت سنگین تری نسبت به تعلیق یکی دو ساله در انتظار ورزش جودو ایران باشد.

رئیس فدراسیون جودو یعنی آرش میراسماعیلی اما در تازه ترین اظهارنظر خود درخصوص پرونده محرومیت ایران در مسابقات جهانی و حتی دوستانه گفت:« در مورد آمادگی فدراسیون پیرامون دادگاه cas که در شهریور ماه تشکیل جلسه می‌دهد گفت: دستمان خالی نیست، ولی در این شرایط کار بسیار سخت است و با وجود تلاش زیادی که انجام داده ایم برای من درک این موضوع سخت است که چند ورزشکار ایرانی به وطنشان پشت کنند و شرایطی را رقم بزنند که بر علیه کشورشان رای صادر شود، افرادی که آن طرف مرز‌های ایران هستند هجمه‌ای را علیه سردار درخشان راه انداخته‌اند و با توجه به ارتباط خوبی که سردار درخشان با فدراسیون جهانی دارند آن‌ها را ناراحت کرده است و دنبال سنگ اندازی هستند».

باید دید پرونده سعید ملایی، شکایت او از فدراسیون جودو ایران و موضوع عدم مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی با چه حکمی به پایان خواهد رسید.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: