سایت ویژه گزارش جرایم سازمان یافته و موارد فساد در جهان "OCCRP" اعلام کرد، یک شاهزاده مشهور سعودی از اعضای هیئت بیعت با ولیعهد این کشور برای خود و خانواده‌اش "اقامت طلایی" یا ویزای طلایی قبرس را اخذ کرده و برای گرفتن گذرنامه این کشور تلاش کرده است.
کد خبر: ۷۴۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲        16 May 2020

به گزارش سایت عربی ۲۱، سایت "OCCRP" در گزارش خود آورده است، سعود بن عبدالمحسن بن عبدالعزیز، برادرزاده سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و امیر سابق استان حائل چند ماه پس از برکناری از سمت خود در آوریل ۲۰۱۷ به همراه همسر و پنج فرزندش ویزای طلایی قبرس را اخذ کرد.

این شاهزاده سعودی ۷۳ ساله مجوز مهاجرت را ارائه کرد تا علاوه بر ویزای طلایی که اخذ کرده و از شرایط آن سرمایه گذاری حداقل دو میلیون یورویی است، بتواند گذرنامه قبرس را هم به دست آورد.

طبق گزارش سایت مذکور، وزارت کشور قبرس درخواست شاهزاده سعودی و خانواده‌اش را به دولت ارجاع داد، اما قبرس از این مسأله نگران بود که با دادن مجوز اقامت به شاهزاده سعودی روابط حسنه میان دو کشور خدشه دار شود.

شاهزاده سعودی دسامبر ۲۰۱۷ چند روز پس از آن برای اخذ گذرنامه قبرس اقدام کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان علیه شاهزاده‌های سعودی کمپین فسادی را راه انداخت و تعدادی از آنها را در هتل ریتز کارلتون شهر ریاض بازداشت کرد.

فرزندان این شاهزاده سعودی که برای اخذ گذرنامه قبرس اقدام کردند نوره ۴۷ ساله، فیصل ۴۳ ساله، الجوهره ۴۲ ساله، بدر ۳۹ ساله و عبدالمحسن ۳۵ ساله هستند.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: