بر اساس نظرسنجی خبرگزاری کیودو ژاپن بیش از ۸۰ درصد مردم بر این باورند که دولت باید به شرکت هایی که به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده اند ، غرامت بپردازد.
کد خبر: ۷۲۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲        14 April 2020

در این نظرسنجی که برای چهار روز و به صورت تلفنی انجام شده است، مردم از آبه شینزو نخست وزیر به دلیل سهل انگاری در اتخاذ تدابیر قاطعانه برای مهار ویروس کرونا انتقاد کرده اند.

بیش از ۸۰ درصد گفته اند که او باید خیلی زودتر دست به کار می شد و وضعیت اضطراری اعلام می کرد و حالا نیز به دلیل بسته شدن شرکت ها و موسسات دولت باید به آنها غرامت پرداخت کند.

همچنان نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت نخست وزیر پس از شیوع کرونا ۵ درصد کاهش یافته است و ۴۳ درصد از عملکرد وی ناراضی هستند. 

وضعیت اضطراری اعلام شده براثر شیوع کرونا در ژاپن تا روز ششم ماه می ادامه می یابد و برای همین بیشتر فعالیت های تجاری متوقف شده است و مدارس و مکان های عمومی تعطیل شده اند.

گزارش حاکی است منطقه های اوزاکا و فوکوکا ژاپن در کنار چیبا ، سایتاما ، توکیو ، کاناگاوا و هیوگو همگی وضعیت اضطراری اعلام کرده اند.

بسیاری از مردم ژاپن به رغم درخواست نخست وزیر برای بیرون نیامدن از خانه ، از روز دوشنبه سر کار رفته اند و می گویند عمل به چنین درخواستی برای آنها سخت است.

در تحولی دیگر کمیته بین المللی المپیک اعلام کرده است که تمدید یک ساله برای برگزاری بازی های المپیک توکیو هزینه بردار است.

توماس باخ رییس این کمیته می گوید این کار احتمالا به میلیون ها دلار سرمایه نیاز دارد و در این باره با نخست وزیر ژاپن رایزنی شده است تا توکیو آن را تقبل کند کمیته بین المللی المپیک هم سهم خود را ادا خواهد کرد.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: