تحلیلگر مسایل سیاسی در گفتگو پارسینه:
صادق زیباکلام، استاد دانشگاه و تحلیل گر مسایل سیاسی گفت‌: شرایط کشور به معنای واقعی کلمه خاص است. از سویی تحریم هستیم و از سوی دیگر اقتصادمان وضعیت خوبی ندارد پس می‌توان به راحتی اینطور نتیجه‌گیری کرد که حفظ منافع ملی با توحه به دارایی‌های مان اولویت دارد.
کد خبر: ۷۱۹۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹        26 March 2020
به گزارش پارسینه، صادق زیباکلام، تحلیلگر مسایل سیاسی در گفتگو پارسینه اظهار داشت: از پیش از فرارسیدن دوم اسفند، کاملا معلوم بود که مجلس یازدهم متشکل از نمایندگانی خواهد داد که بنای اصلی‌شان رویارویی با دولت خواهد بود. به همین دلیل باید گفت، مجلس یازدهم حتی به طور جدی تلاش‌هایی برای برکناری زود هنگام حسن روحانی از دولت خواهد داشت تا شاید مدیران این جریان سیایی زودتر از ۱۴۰۰ اختیاردار کشور شوند.

این فعال سیاسی در ادامه سخنانش گفت: شرایط حاکم بر فضای سیاسی، ما را به این نتیجه می‌رساند که با شروع به کار مجلس بعدی، کشور به استقبال روز‌هایی خواهد رفت که جنجال و هیاهو به بحث اصلی جامعه تبدیل شود.

زیباکلام همچنین تصریح کرد: البته هیچ یک از مقامات ارشد نظام موافق برکناری روحانی نیست و اگر فعالیت مخالفان دولت پررنگ شود، حتما مهار خواهند شد. نکته معلوم، اما چیزی جز این نیست که دولت در ۱۴ ماه همزمانی با مجلس یازدهم روز‌هایی پر فشار تجربه خواهد کرد و باید از همین امروز منتظر سیل استیضاح‌هایی باشیم که توسط نمایندگان کلید خواهند خورد.

صادق زیباکلام در پایان صحبت‌هایش گفت‌: عقلا و خواص دلسوز کشور در شرایطی که مردم و کشور درگیر کرونا هستند باید آستین‌ها را بالا بزنند و آتش نفاق و دو دستگی را از سطح مدیریت کشور خاموش کنند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: