آخرین وضعیت ویروس مرگبار کرونا از چین تا ایران و اروپا؛
ردیابی وبسایت فلایت رادار ۲۴ نشان می‌دهد که پروازهای هواپیمایی ماهان از پکن به تهران و برعکس همچنان ادامه دارد.
کد خبر: ۷۰۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱        24 February 2020

ادعای ادامه پروازهای ایران به مقصد چین تا تعطیلات گسترده در ایتالیا

برخی محافل خبری غیر موثق مدعی شده اند که پروازهای ایران به مقصد چین همچنان ادامه دارد. از جمله ردیابی وبسایت فلایت رادار ۲۴ نشان می‌دهد که پروازهای هواپیمایی ماهان از پکن به تهران و برعکس همچنان ادامه دارد. پرواز W578 هواپیمایی ماهان از پکن به تهران، سه روز پیش، ساعت ۴:۴۰ صبح در فرودگاه امام خمینی(ره) فرود آمد. این هواپیما از نوع ایرباس ای ۳۴۰ بوده که هواپیمای مسافربری است.

این موضوع در حالی رسانه ای شده که چندی پیش وزیر بهداشت اطمینان داده بود، تصمیم دولت بر توقف پروازهای به مقصد چین و همچنین از مبدا این کشور، به لحاظ رعایت نکات ایمنی و سلامت شهروندان، جدی است.

اما مقام‌های ایتالیایی به خاطر نگرانی از گسترش آلودگی به ویروس کرونا، کارناوال ونیز را تعطیل کرده اند. مقام‌های محلی در منطقه ونتو در شمال ایتالیا یکشنبه اعلام کردند با هدف مقابله با همه گیری کرونا، کارناوال ونیز را دو روز زودتر تعطیل کرده اند.

دانشگاه‌ها و مدارس میلان را هم به طور موقت تعطیل شده اند. بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در اروپا در ایتالیا دیده شده است.دست کم سه بیمار در این کشور جانشان را از دست داده اند و ابتلای دست کم ۱۵۲ نفر نیز به این بیماری تایید شده است. دولت ایتالیا با هدف مقابله با این بیماری، در دو منطقه ونتو و لومباردی در شمال این کشور قرنطینه برقرار کرده است و به حدود پنجاه هزار نفر در این مناطق گفته شده که در خانه هایشان بمانند.

یکصد و ده نفر از مبتلایان در منطقه لومباردی ساکن هستند و وجود بیست و یک بیمار دیگر هم در منطقه ونتو گزارش شده است.قرنطینه شدگان اجازه ندارند تا دو هفته این مناطق را ترک کنند.
 
از سوی دیگر کره شمالی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ۳۸۰ شهروند خارجی را قرنطینه کرده است.به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، بیشتر قرنطینه شدگان دیپلمات‌های خارجی مقیم پیونگ یانگ و خانواده هایشان هستند.هنوز مشخص نیست که قرنطینه این افراد چه مدت طول خواهد کشید.

تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کره شمالی گزارش نشده است.این در حالی است که مرگ ۷ نفر در اثر آلودگی به ویروس کرونا در کره جنوبی تایید شده است.ابتلای دست کم ۷۶۳ نفر نیز در کره جنوبی تایید شده است.

در این حال، در پی بیماری یازده نظامی در این کشور، ارتش کره جنوبی ۷۷۰۰ سرباز را قرنطینه کرده است.کره جنوبی به همراه ایران و ایتالیا از کشور‌هایی است که پس از چین بیشترین شیوع ویروس کرونا در آن‌ها گزارش شده است.
 
و در نهایت در پی شیوع بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ در ایران، ترکیه مرزهای زمینی و ریلی خود با ایران را بسته و از یکشنبه شب پروازها از مبدا ایران را لغو کرده است. بنابر گزارش‌ها گرجستان هم پروازهای ایران را معلق کرده است. نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان هم اعلام کرد که "ارتباط هوایی ایران با ارمنستان و ورود به ارمنستان از گمرک مغری، تنها گذرگاه مرزی دو کشور تعلیق شده است." این ممنوعیت دو هفته برقرار می‌ماند.

در برخی مرزهای ایران از جمله ارمنستان، پاکستان، عراق و ترکیه تدابیر بهداشتی و کنترلی برقرار شده است. سفارت افغانستان در ایران در اطلاعیه‌ای گفته تا اطلاع ثانوی ارائه خدمات کنسولی را به حالت تعلیق درمی‌آورد. عراق پیشتر مرز خود با ایران را بسته و کویت هم تردد به ایران را ممنوع کرده بود.

دو گذرگاه مرزی 'کاپیکوی ' در استان وان و 'اسندره ' در استان هاکاری ترکیه و همچنین گذرگاه بازرگان به روی مسافران ایرانی از امروز بسته شده است. افغانستان، پاکستان هم البته اعلام کردند مرزهای خود با ایران را می‌بندند.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: