رییس اتاق مشترک ایران و ترکیه در گفتگو با پارسینه:
سرمایه گذاری ایرانی‌ها در ترکیه، صنعت ساخت و ساز این کشوررا از رکود خارج کرد.
کد خبر: ۶۹۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸        11 February 2020
رضا کامی رییس اتاق مشترک ایران و ترکیه در گفتگو با پارسینه از افزایش سرمایه گذاری ایرانی ها در کشور ترکیه خبر داد و گفت: آنگونه که آمارها نشان می دهد ایرانی ها در 9 ماه نخست امسال حدود 3600 ملک در این کشور خریداری کرده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال چیزی حدود 1500 عدد افزایش را نشان می دهد.
او با بیان اینکه بسیاری از سرمایه گذار ایرانی که نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کرده اند را فعالان اقتصادی و تجار تشکیل می‌دهند ، ادامه داد : بر اساس قانون این ترکیه، کسانی که ملکی به ارزش بیش از 250 هزار دلار در این کشور خریداری کنند، حق شهروندی ترکیه را اخذ خواهند کرد.
رییس اتاق مشترک ایران و ترکیه ادامه داد: از آنجاییکه برخی از کشورها حاضر به انجام مراودات تجاری با ایرانی ها نیستند و از طرفی به دلیل تحریم نظام پولی و مالی ایران تجار قادر انجام مراودات مالی نیستند، برخی از تجار ایرانی با عنوان شهروند ترکیه مشغول فعالیت های تجاری هستند .
به گفته این فعال اقتصادی، خرید ملک توسط ایرانی ها و برخی کشورهای عربی در ترکیه صنعت ساختمان این کشور را از رکود خارج کرده این در حالی است که به دلیل نبود سیاست گذاری نامناسب بخش ساخت و ساز در ایران با رکود دست و پنجه نرم می‌کند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: