مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت که کیفیت هوای شهرستان‌های فردیس و ساوجبلاغ امروز پنجشنبه برای گروه‌های حساس ناسالم است.
کد خبر: ۶۸۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴        16 January 2020

فردین حکیمی افزود: بر اساس آخرین داده‌های ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان البرز در ساعت ۸:۴۱ صبح امروز، شاخص بر خط کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در این شهرستان‌ها به ترتیب بر روی اعداد ۱۰۳ و ۱۱۲ قرار گرفته است.

وی اظهار داشت:‌همچنین شاخص آلودگی هوا در شهرستان کرج و اشتهارد نیز در محدوده سالم و به ترتیب ۹۷ و ۷۰ می‌باشد.

مدیرکل هواشناسی البرز روز گذشته پیش بینی افزایش آلاینده‌ها و پایداری هوا را تا پایان هفته جاری داشت.

منصور رحمانیان اظهارداشت: تحلیل آخرین الگو‌های پیش‌یابی حاکی ازاستقرار جوی پایدار طی امروز و فردا در منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن آسمانی صاف تا قسمتی ابری، بعضی ساعات افزایش ابر و یخبندان صبحگاهی خواهد بود.

با توجه به پایداری جو و وارونگی دمایی به تناوب روند افزایش آلاینده‌ها تا اواخر هفته جاری دور از انتظار نیست.

آسمان امروز پنجشنبه البرز، افزایش آلاینده‌ها، یخبندان صبحگاهی و ناسالم برای گروه‌های حساس، جمعه، نیمه ابری، مه آلود، اواخر وقت بارش پراکنده برف، شنبه ابری، مه آلود، بعضی ساعات بارش برف و باران و یکشنبه هفته آینده نیمه ابری تا ابری، مه آلود، بعضی ساعات بارش برف و باران پیش‌بینی شده است.

سرعت وزش باد امروز پنجشنبه ۲۰ کیلومتر درساعت، جمعه ۲۴ کیلومتر در ساعت، شنبه و یکشنبه ۲۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

دمای کمینه و بیشینه هوای امروز منفی چهار تا هفت درجه بالای صفر، جمعه منفی ۲ تا ۶ درجه بالای صفر، شنبه منفی سه تا ۶ درجه بالای صفرو یکشنبه منفی پنج تا پنج درجه بالای صفر است.

حکیمی به گروه‌های حساس توصیه کرد که با توجه به احتمال بروز علایم تنفسی در افراد حساس و همچنین تشدید بیماری‌های قلبی، ریوی، افراد مبتلا به این بیماری‌ها و سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

در استان البرز ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا مستقر است.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: