یک میلیاردر آقریقایی اعلام کرد در نظر دارد در آینده‌ای نزدیک برای خرید سهام باشگاه آرسنال دست به کار شود.
کد خبر: ۶۸۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴        15 January 2020
 ثروتمندترین فرد در قاره سیاه که اهل نیجریه است، در صدد خرید سهام باشگاه آرسنال قرار دارد.

نام این شخص آلیکو دانگوته است که از مدت‌ها پیش خبر‌هایی مبنی بر تلاش او برای خرید تیم قرمز پوش لندن شنیده می‌شود و ظاهراً اکنون او یک بار دیگر می‌خواهد شانس خود را برای خرید این تیم امتحان کند.

در حال حاضر سهامدار اصلی و مالک باشگاه استن کروئنکه آمریکایی است، اما گفته می‌شود که دانگوته در نظر دارد سال آینده برای خرید این باشگاه دست به کار شود.

او در یک برنامه تلویزیونی راجع به این موضوع گفت: بله آرسنال تیمی است که من دوست دارم یک روز آن را بخرم، اما من همانطور که قبلاً هم اعلام کرده‌ام، باید بگویم ما در حال حاضر پروژه‌ای به ارزش ۲۰ میلیارد دلار در دست اجرا داریم و فعلاً می‌خواهیم روی این مسئله تمرکز داشته باشیم. زمانی که اجرای این پروژه به پایان برسد که احتمالاً سال آینده خواهد بود، خواهیم توانست برای خرید آرسنال دست به کار شویم. من در حال حاضر قصد خرید آرسنال را ندارم، اما زمانی که تمام پروژه‌هایم به پایان رسید، آن وقت اقدام می‌کنم.

استن کروئنکه و شرکای تجاری‌اش به خاطر ناکامی‌های آرسنال در سال‌های اخیر از چشم هواداران افتاده‌اند. آرسنال مدت‌هاست که نه تنها شانسی برای قهرمانی در لیگ برتر انگلیس ندارد بلکه از کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا هم باز مانده است. این موضوع ممکن است مالکان فعلی باشگاه را برای فروش سهام توپچی‌ها تحت فشار قرار دهد.

طبق گزارش نشریه «فوربس» دارایی دانگوته در حدود ۱۰.۶ میلیارد دلار است که او را به ثروتمندترین فرد در قاره آفریقا تبدیل می‌کند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: