ما موظف هستیم برنامه‌های روتین پروازی را انجام دهیم و از این موضوعات بی‌اطلاع بودیم. اختیار لغو یا تاخیر در پروازها به دلیل شرایط امنیتی در کشور را نداریم مگر اینکه از مرجعی به ما دستور بدهند.
کد خبر: ۶۸۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹        11 January 2020
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با تاکید بر اینکه مرکز کنترل فضای کشور باید نسبت به لغو برنامه‌های پروازی دستور می‌داد، گفت: ما موظف هستیم برنامه‌های روتین پروازی را انجام دهیم و از این موضوعات بی‌اطلاع بودیم. اختیار لغو یا تاخیر در پرواز‌ها به دلیل شرایط امنیتی در کشور را نداریم مگر اینکه از مرجعی به ما دستور بدهند.

سیاوش امیرمکری در پاسخ به این سوال که چرا بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ماه پس از انجام عملیات انتقام، نسبت به تاخیر و لغو پرواز‌ها اقدام نکردید، گفت: دستورالعمل لغو و تاخیر پرواز‌ها برای چنین موضوعاتی را پدافند اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: نهاد و افرادی باید نسبت به لغو و تاخیر در انجام پرواز‌ها اقدام کنند که از موضوعات مطلع هستند. ما در مقام متولی شرکت فرودگاه‌های کشور از شرایط مطلع نبودیم.

امیرمکری با تاکید بر اینکه مرکز کنترل فضای کشور باید نسبت به لغو برنامه‌های پروازی دستور می‌داد، گفت: ما موظف هستیم برنامه‌های روتین پروازی را انجام دهیم و از این موضوعات بی‌اطلاع بودیم. اختیار لغو یا تاخیر در پرواز‌ها به دلیل شرایط امنیتی در کشور را نداریم مگر اینکه از مرجعی به ما دستور بدهند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: