ماه عسل کیم و ترامپ تلخ می‌شود؟
تحولات درون کره شمالی و اظهارات و اقدامات مقامات آن این طور نشان می‌دهد که این کشور آماده می‌شود تا در صورت عدم پیشرفت در مذاکره با آمریکا، سال جدید میلادی را رویکردی متفاوت آغاز کنند.
کد خبر: ۶۶۸۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴        04 December 2019

اسب سفید و هدیه کریسمس؛ پیام‌های رازآلود کره شمالی به آمریکا

 رسانه های کره شمالی روز چهارشنبه در حالی از برگزاری جلسه سران «حزب کارگران کره» خبر دادند که همزمان تصاویری از کیم جونگ اون، رهبر این کشور سوار بر اسب سفید منتشر شد.

بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که اسب سواری کیم جونگ اون و برگزاری جلسه رهبران حزب حاکم می تواند نشانه ای از عزم پیونگ یانگ برای رویارویی با واشنگتن باشد.

یورونیوز به نقل از خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد که رهبر این کشور برای دومین بار طی دو ماه گذشته سوار بر اسب به کوه پکتو در شمال کره شمالی و در مرز با چین رفته است. شماری از افسران ارشد نظامی کره شمالی کیم جونگ اون را در سفر به کوه پکتو همراهی کرده اند. بنا به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی هدف از این سفر تاکید بر «روحیه انقلابی» بوده است.

کارشناسان معتقدند که منظور از این تهدید رهبر کره شمالی می تواند از سرگیری آزمایش موشک های بالستیک و یا آزمایش هسته ای باشد.

از سوی دیگر ری تائه سونگ، معاون اول وزارت خارجه کره شمالی نیز تهدید کرد که پیونگ یانگ برای واشنگتن «هدیه کریسمس» خواهد فرستاد. به گفته این مقام کره شمالی محتوای این هدیه بستگی به سرانجام مذاکرات دو طرف بر سر خلع سلاح هسته ای کشورش خواهد داشت.

دو ماه پیش و پس از مذاکرات ناکام دو طرف در سوئد، سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در اظهاراتی تند اعلام کرد: «پیش از آن که ایالات متحده یک گام اساسی برای عقب نشینی کامل و غیرقابل بازگشت از سیاست خصمانه خود نسبت به جمهوری دموکراتیک خلق کره بردارد، هیچ قصدی برای ادامه چنین مذاکرات تهوع آوری که همچون این بار (در سوئد) رخ داد نداریم.»

کره شمالی همچنین بار دیگر بر ضرب الاجل تعیین شده از سوی کیم جونگ اون برای نشان دادن نرمش بیشتر در مذاکرات تنها تا پایان سال جاری میلادی تاکید کرد. رهبر کره شمالی تهدید کرده بود که در غیر این صورت کشورش «مسیر جدیدی» را در پیش خواهد گرفت.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: