به دلیل عدم اطلاع از ابعاد حوادث اخیر لازم است در اظهارنظرها تامل بیشتری کنید؛
وزیر کشور با اشاره به حوادث اخیر گفت: کسانی که در این خصوص به دلیل عدم اطلاع از ابعاد قضاوت‌هایی کردند لازم است تامل بیشتری داشته باشند. این نوع قضاوت‌ها برای نیرو‌هایی که برای امنیت مردم و دفاع از امنیت آن‌ها در مقابل کسانی که قصد ایجاد مشکلاتی را برای مردم داشتند، شرایط سختی را گذراندند صحیح نیست. نباید به گونه‌ای صحبت کنیم که زحمات آن‌ها نادیده گرفته شود.
کد خبر: ۶۶۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶        02 December 2019

وزیر کشور خطاب به برخی سیاسیون: زحمات حافظان امنیت مردم را نادیده نگیرید عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه همایش استانداران در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به شروع ثبت‌نام نامزد‌های انتخابات مجلس مقرر شد که استانداران در این جلسه حضور پیدا کنند و یکبار دیگر تمام مسیری که برای امر انتخابات تعیین کردیم را مرور کنیم. گزارش‌هایی راز استانداران داشته باشیم و متناسب با شرایط دستوراتی که لازم است در امر هماهنگی همکاری و تعامل با همه دستگاه‌هایی که در خصوص انتخابات نقش دارند انجام بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به حوادث بنزینی اخیر گفت: استانداران از محل ماموریت خود گزارش‌هایی ارایه کردند و در جلسه هم سعی شد گزارشی از هر استان ارایه شود و نقاط آسیب و ضعف و دلایل شروع و نحوه مدیریت موضوع به دقت بررسی گردد.

وزیر کشور اضافه کرد: امروز مقرر شد استانداران در فرصت مناسب همه موارد را جمع بندی کنند و به وزارت کشور دهند تا نسبت به اقدامات انجام شده و شرایطی که در هر استان بوده تصمیمات لازم اتخاذ شود.

رحمانی فضلی گفت: امیدوارم همان گونه که مردم بعد از حادثه و در حین حادثه با آمدن به میدان و ابراز تنفر و انزجار از کسانی که موجب شرارت و زحمت و مشکلات زیادی برای جامعه انقلابی و مردم شدند، بتوانیم با استفاده از این تجربیات و هماهنگی‌های بیشتر امنیت مردم را که مهمترین رکن اصلی هستند، به نحو احسن داشته باشیم.

وزیر کشور افزود: علیرغم همه اقداماتی که از طرف دشمنان و رسانه‌های بیگانه و معاندین و مخالفین انقلاب در تعبیر و تحلیل این موضوع اتفاق افتاده، خوشبختانه آنچه قابل ارائه و عرضه در این شرایط است این است که مردم همچنان در پشت انقلاب و حامی انقلاب و در کنار انقلاب هستند.

وی ادامه داد: همه می‌دانیم تحت تحریم هستیم و مشکلات اقتصادی که دشمنان بر ما تحمیل می‌کنند آثار خود را دارد، اما همه با اراده و تحلیل دقیقی که دارند در پشت رهبری و دولت هستند و همگام و همراه با دولت یقینا با اراده عمیق قلبی و عملی خودمان ثابت خواهیم کرد که در همه شرایط مردم پشتیبان انقلاب هستند و راه مقاومت و استقامت راه اصلی حمایت از اسلام و انقلاب و ایران و مردم است.

رحمانی فضلی گفت: امیدوارم کسانی که در این خصوص و در این چند روز به دلیل عدم اطلاع از ابعاد موضوع جهل به همه ابعاد موضوع قضاوت‌ها و داوری‌هایی کردند، تحمل و تامل بیشتری داشته باشند این نوع قضاوت‌ها به خصوص برای نیرو‌هایی که واقعا در این چند شب شرایط بسیار سختی را گذراندند و از امنیت مردم در مقابل کسانی که عملا به صورت مسلحانه چه گرم و چه سرد مشکل ایجاد کردند دفاع کردند، به گونه‌ای صحبت کنیم که این زحمات نادیده گرفته شود.

وزیر کشور با بیان این که حتما توضیحات بیشتری در ابعاد این موضوع داده خواهد شد، گفت: مقداری تحمل و تامل لازم است که در این موضوع تصمیم بگیریم.

وی یادآور شد: برخی از افراد و جریانات سیاسی فکر کردند بستر سیاسی خوبی در مورد رقابت‌های سیاسی است و مسایلی را مطرح کردند که حتما مردم خود نسبت به این موضوع قضاوت و داوری خواهند کرد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: به عنوان وزیر کشور و کسی که بیشترین اطلاع و هماهنگی را در این موضوع با نیرو‌ها داشتم، می‌گویم این موضوع مربوط به امنیت و اقتدار و منافع ملی است و نباید آن را در چارچوب رقابت‌های سیاسی و مصلحت اندیشی و منفعت اندیشی‌های جناحی ببینیم.
وزیر کشور تصریح کرد: خداوند واقعا از ما نخواهد گذشت که امنیت عمومی را فدای مطامع سیاسی آنی و کوتاه مدت کنیم وامیدوارم همه برای سربلندی و عزت و سربلندی کشور تلاش کنیم.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: