سخنگوی کرملین اعلام کرد مسکو از نزدیک روند تحقیقات استیضاح رئیس جمهور آمریکا را دنبال، اما از اظهارنظر در این باره خودداری می‌کند.
کد خبر: ۶۶۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲        19 November 2019

 سخنگوی کرملین اعلام کرد مسکو از نزدیک روند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را دنبال، اما از اظهارنظر درباره این مسئله خودداری می‌کند.

دمیتری پسکوف با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد: ”ما ترجیح می‌دهیم که دخالتی نکنیم. هر بار آمریکایی‌ها به عنوان رویکردی انتخاباتی در خصوص روسیه حساسیت شدید نشان می‌دهند و این بار نیز شرایط متفاوت نیست".

او اضافه کرد: ”همه جهان از جمله کشور ما به تحولات آنجا (آمریکا) به شدت علاقمند است. با این حال ما نمی‌خواهیم اظهارنظری (درباره آنها) بکنیم".

سخنگوی کرملین همچنین روز چهارشنبه اعلام کرد موضوع استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به کرملین ارتباطی ندارد.

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود: این اصلا کار ما نیست، ما اصلا مایل به اظهارنظر در این باره نیستیم. در آنجا (آمریکا) موضوعات ابداعی بسیار و داستان‌های جنجالی مختلف، جائیکه از روسیه نیز نام برده شده، مطرح است. چیز‌های که هیچ ارتباطی با حقیقت ندارد. ما در خصوص مواردی که در حال حاضر درباره استیضاح مطرح است، اظهارنظر نمی‌کنیم.

تماس تلفنی ترامپ با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، زمینه‌ساز آغاز تحقیقات استیضاح از سوی نمایندگان دموکرات کنگره شد. پس از آنکه یک افشاگر دولتی فاش کرد ترامپ اعطای کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری به کی‌یف را برای تضمین همکاری زلنسکی در انجام یک سری تحقیقات علیه جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و رقیب دموکرات ترامپ، متوقف ساخته بود دموکرات‌ها تصمیم گرفتند تحقیقات استیضاح ترامپ را آغاز کنند و از آن زمان تاکنون چندین نفر از مقامات بلندپایه این کشور در مقابل کمیته اطلاعات، نظارت و امور خارجه مجلس نمایندگان شهادت داده‌اند.

 

منبع:خبرگزاری ایتارتاس

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: