اکرمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با پارسینه:
عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه استفاده سیاسی از منبر درست نیست، گفت: روحانیون شان منبر را حفظ کنند تا مردم نسبت به روحانیت و مسجد و منبر بدبین نشوند.
کد خبر: ۶۵۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵        10 November 2019

سید رضا اکرمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ،در گفتگو با خبرنگار پارسینه، همچنین گفت: اینکه عده‌ای در حالی که ملبس به لباس روحانیت هستند در بالای منبر بیشتر به فکر سیاست و اهداف سیاسی جریان متبوع خود هستند رفتاری غلط است که هم می‌تواند به روحانیت لطمه بزند و هم فضای سیاسی را خدشه‌دار کند. منبر جای تبلیغ دین است و هر اظهارنظر دیگری جایز نیست.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: امام خمینی بار‌ها توصیه کرده بودند که روحانیون برای فعالیت‌های خود مرز‌ها را رعایت کنند و اینطور نباشد که غرق در سیاسی‌کاری رسالت اصلی‌شان هم تبلیغ احکام دینی است را فراموش کنند. وی افزود:جامعه اسلامی ایران نگاهی ویژه به روحانیون دارد و به همین دلیل بر همه مخصوصا روحانیون واجب است، از شان و منزلت جایگاهی که در آن قرار گرفته‌اند، محافظت کنند و کاری نکنند که باعث هتک حرمت‌شان شود.

اکرمی افزود: به کرات شنیده شده است که از بالای منبر توافق هسته‌ای زیر سئوال برده شده و حتی با شدیدترین القاب تخریب شده است. باید از آن‌هایی که اقدام به این کار می‌کنند سئوال کرد که واقعا نمی‌دانند برجام با نظر مستقیم مقام معظم رهبری بود و تصمیمی بود که نظام گرفت. به همین دلیل نه تنها نباید درباره برجام سیاه‌نمایی کرد، بلکه باید همه در کنار هم تلاش کنیم تا این مساله سرانجام خوبی داشته باشد. یعنی اگر آمریکا در برجام بدعهدی کرده است، به جای تخریب دولت رسمی کشور باید با همکاری سعی کنیم اثرات منفی این تصمیم آمریکا را به کمترین حالت ممکن خود برسانیم.

نماینده ادوار مجلس اظهار داشت: آمریکا و کشور‌هایی که مجبور هستند با آمریکایی‌ها همکاری کنند، شرایط سختی را برای ایران رقم زده‌اند و اقتصاد ما را تحریم کرده‌اند. نظام در چنین شرایطی یا باید تسلیم خواسته آن‌ها شود یا با در شرایط سخت نوعی کشور را اراده کند که مردم مشکلات کمتری را تحمل کنند که این احتیاج به اتحاد و انسجام دارد تا بتوانیم در کنار هم مشکلات را حل کنیم.

سیدرضا اکرمی در پایان سخنانش گفت: چند ماه دیگر انتخابات مجلس را پیش رو داریم. به همین دلیل باید شرایطی فراهم کنیم تا همه جریان‌های سیاسی بتوانند حضوری پررنگ در انتخابات داشته باشند و هم مردم انگیزه کافی برای رای دادن داشته باشند که لازمه آن پررنگ‌تر شدن روز به روز اتحاد و همصدایی است.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: