نیرو‌های ارتش ترکیه و گروه‌های مسلح وابسته به آن کنترل شهر راس العین در استان الحسکه سوریه را پس از عقب‌نشینی نیرو‌های دموکراتیک سوریه در دست گرفتند.
کد خبر: ۶۴۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶        20 October 2019

 خبرگزاری سوریه اعلام کرد نیرو‌های ارتش ترکیه و گروه‌های مسلح وابسته به آن، کنترل شهر راس العین در استان الحسکه سوریه را پس از عقب نشینی نیرو‌های قسد از این شهر، در دست گرفتند.

پیش از این الجزیره گزارش داد دو کاروان نظامی از نیرو‌های سوریه دموکراتیک موسوم به قسد از شهر راس العین در شمال سوریه خارج شدند.

عقب‌نشینی شبه‌نظامیان کرد سوریه در چارچوب توافق آتش‌بس میان آمریکا و ترکیه در پنجشنبه هفته گذشته صورت می‌گیرد. فردا (دوشنبه) موعد این توافق به پایان می‌رسد.

ترکیه هفدهم مهر، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز‌های کشور بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» می‌خواند، آغاز کرد.

این عملیات یک روز پس از آن آغاز شد که رئیس‌جمهور آمریکا طی یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود از تصمیم آمریکا برای خروج نظامیانش از شمال سوریه خبر داد. اقدامی که چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای آغاز این عملیات بود. شبه‌نظامیان کُرد که جزء ائتلاف آمریکا بودند، چنین اقدامی را «خنجر از پشت» توصیف و همکاری نظامی خود با واشنگتن را متوقف کردند.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: