آمارها حاکیست فروش خودروهای سواری در بازار ایتالیا در ماه گذشته میلادی با یک کاهش ۳.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۸۸ هزار و ۹۳۹ دستگاه رسید.
کد خبر: ۶۳۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶        02 October 2019

با توجه به آنکه با گذشت هر ماه از سال، آمار و میزان فروش خودرو‌های سواری و تجاری در بازار کشور‌های مختلف منتشر می‌شود، حالا به تازگی انجمن خودروسازان ایتالیا (ANFIA) آمار و گزارش‌های جدیدی از میزان فروش خودرو‌های سواری در این کشور منتشر کرده است که نشان می‌دهد تعداد خودرو‌های ثبت نام و فروخته شده در اوت ۲۰۱۹ میلادی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸، با یک افت و کاهش ۳.۱ درصدی مواجه شده و به ۸۸ هزار و ۹۳۹ دستگاه رسیده است.

همچنین این آمار‌ها نشان می‌دهد که سهم خودروسازان وطنی (ایتالیایی) از بازار این کشور در ماه گذشته میلادی ۱۲.۶ درصد کاهش یافته و به ۲۴.۵ درصد رسیده است این در حالیست که میزان فروش خودرو‌های ساخته شده توسط شرکت‌های خارجی و بین المللی ۰.۴ درصد رشد یافته و سهم خود را در این بازار به ۷۵.۵ درصد رسانده است.

در اوت سال جاری میلادی، تعداد خودرو‌های ثبت نام شده از برند فیات ۸.۴ درصد، رنو با ۳۹ درصد و فورد با ۶.۸ درصد کاهش یافته این در حالیست که ثبت نام خودرو‌های برند فولکس واگن ۱۳.۱ درصد و داسیا ۲۹.۲ درصد رشد و افزایش پیدا کرده است. پژو نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر چندان زیادی نکرده و سهم آن در این بازار ۵.۵ درصد گزارش و اعلام شده است.

طبق وب سایت marklines، از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین خودرو‌های فروخته شده در اوت ۲۰۱۹ میلادی در بازار ایتالیا می‌توان به فیات پاندا (Fiat Panda)، داسیا داستر (Dacia Duster)، لانسیا ایپسیلون (Lancia Ypsilon)، داسیا ساندرو (Dacia Sandero) و جیپ رنیگید (Jeep Renegade) اشاره کرد.

بر اساس گزارشی که انجمن فورشندگان و توزیع کنندگان خودرو‌های خارجی (UNRAE) منتشر کرده است، فروش خودرو‌های سواری دیزلی در ماه گذشته میلادی ۳۴.۵ درصد کاهش یافته و سهم آن در این بازار به ۳۸.۱ درصد رسیده است. این در حالیست که فروش خودرو‌های بنزینی در کنار هیبریدی و پلاگین هبیریدی شاهد یک رشد ۴۵.۲ درصدی بوده و سهم آن‌ها در بازار ۴۳.۸ درصد گزازرش و اعلام شده است. همچنین در این گزارش استقبال از خودرو‌های تمام الکتریکی بیشترین رشد و افزایش (۱۸۱.۱ درصد) را تجربه کرده است و سهم آن به ۰.۶ درصد رسیده است.

جدول زیر میزان فروش برند‌های خودروسازی ایتالیایی و سهم آن‌ها در بازار این کشور را در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ میلادی نشان می‌دهد:
خودروسازان ایتالیایی بازی را به برندهای خارجی باختند
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: