سردار مهماندار؛
سردار مهماندار گفت: نیروی انتظامی در دفاع از حقوق مردم به هیچ وجه کوتاهی نمی‌کند و تمام تلاش خود را در جهت احقاق حقوق شهروندان به کار می‌بندد.
کد خبر: ۶۳۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰        02 October 2019

اطلس‌خبر به نقل از پارسینه:

سردار مهماندار گفت: نیروی انتظامی در دفاع از حقوق مردم به هیچ وجه کوتاهی نمی‌کند و تمام تلاش خود را در جهت احقاق حقوق شهروندان به کار می‌بندد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سردار مهماندار با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای تردد ساکنان محدوده طرح کاهش آلودگی هوا بیان کرد: در حال حاضر ساکنان این محدوده می‌توانند با ثبت نام در سامانه تهران من به هنگام صبح تا ساعت ۸:۳۰ از منازل خود خارج شوند و به هنگام عصر نیز بعد از ساعت ۱۷ باز گردند اما این نوع اجرا از طرح کاهش آلودگی هوا از نظر پلیس منطقی نیست چرا که ممکن است برخی از ساکنان مناطق داخل طرح کاهش آلودگی هوا با توجه به شغلشان ساعت 10 یا 11 صبح از منزل خارج شوند لذا این دسته از شهروندان مناطق فوق جهت عبور و مرور خود دچار مشکلاتی می‌شوند. از طرف دیگر از لحاظ ترافیکی نیز با این شیوه اجرا شهروندان مناطق مذکور مجبور به ترک منزل خود قبل از ساعت 08:30 (یعنی ساعت پیک ترافیک صبحگاهی) هستند و این امر خود باعث افزایش بار ترافیکی در ساعت اوج ترافیک می‌گردد. لذا از نظر پلیس بهتر است اجازه دهیم هر کدام از ساکنان محدوده کاهش آلودگی هوا یک بار خارج و یک بار هم وارد این محدوده شوند و چنانچه خواستند بیش از یک بار در طول ساعات اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در مناطق داخل طرح رفت و آمد نمایند، می‌بایست از سهمیه‌ خود استفاده نمایند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره ساعت طرح کاهش آلودگی هوا گفت: به غیر از ادارات که بین ساعت ۲ تا ۴ تعطیل می‌شوند، ساعت کار برخی از مشاغل با تاریک شدن هوا به اتمام می‌رسد که این شرایط به دلیل بلند بودن روزها در فصل تابستان متفاوت است. لذا باید زمان اجرای این طرح در نیمه دوم سال تغییر نماید. بهتر است طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا را یک ساعت کاهش دهیم که هم فشار معابر پیرامونی برداشته شود و هم مردم بتوانند به کارهایشان راحت‌تر برسند.

سردار مهماندار ادامه داد: اینکه ما یک روز و نیم در هفته‌ را برای تردد شهروندان در محدوده‌ طرح ترافیک جدید به صورت رایگان و ۴.۵ روز دیگر را پولی کنیم، یک اشکال بزرگ است. هدف ما از اجرای این طرح، کاهش آلودگی هوا و اعمال ماده ۱۸ قانون رسیدگی است، لذا قانون رسیدگی فقط در مورد ممنوعیت مطلق صحبت می‌کند، نه اینکه این ممنوعیت با پول قابل خرید باشد. باید تعداد روز‌هایی که شهروندان برای ورود به این محدوده مجاز هستند را مشخص کنیم و مابقی روز‌ها هم باید محدودیت و ممنوعیت مطلق، مطابق آن چیزی که در ماده ۱۸ گفته شده اعمال شود.

سردار مهماندار در پایان گفت: این‌ها عمده مسائلی هستند که ما به شهردار تهران منتقل کرد‌یم و منتظر هستیم که شورای ترافیک تشکیل و به این مسائل رسیدگی شود و اگر به این مسائل رسیدگی نشود، قطعا خود اصل طرح هم زیر سئوال می‌رود

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: