سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید جنگ در سوریه تمام شده و تنها کانون‌های تنش در برخی نقاط باقی مانده اند.
کد خبر: ۶۳۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲        13 September 2019
«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه اعلام کرد جنگ در سوریه تمام شده و تنها کانون‌های تنش در نقاط خاصی باقی مانده اند.

سرگئی لاوروف در گفتگو با روزنامه «ترود» روسیه گفت: " جنگ در سوریه واقعا پایان یافته است. این کشور به تدریج به زندگی عادی و صلح آمیز خود باز می‌گردد. کانون‌های تنش فقط در مناطقی که تحت کنترل دولت سوریه نیستند مانند ادلب و شرق فرات وجود دارد. "

وی بر "کمک‌های گسترده بشردوستانه به سوریه و تلاش برای بهبود روند‌های سیاسی حل و فصل بحران برای دستیابی به ثبات پایدار و بلند مدت در این کشور و به طور کلی در خاورمیانه " تاکید کرد.

وزیر خارجه روسیه در ادامه گفت: "ما بر این باوریم که تشکیل و راه اندازی کمیته‌ای با هدف تدوین اصلاحات قانون اساسی گام مهمی در پیشبرد روند سیاسی در سوریه است که باید توسط مردم این کشور و با کمک سازمان ملل اجرا شود. اساسا برگزاری این نشست برای نخستین بار به طرف‌های سوری (دولت و معارضان) این فرصت را می‌دهد گفت‌وگوی مستقیمی درباره آینده کشور داشته باشند. "

لاوروف تصریح کرد مسکو خواستار حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، بازگشت تمامی مردم این کشور به میهنشان و همچنین بازگشت این کشور به جهان عرب و در نهایت انهدام کامل آخرین کانون‌های تروریسم در سوریه است.

وی همچنین ضمن تاکید بر این که غربی‌ها بالاخره به این درک می‌رسند که باید اصول حقوق بین الملل را رعایت کنند، گفت: روسیه از تمام امکانات خود برای تامین امنیتش در برابر سیاست مخرب آمریکا استفاده می‌کند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: