فدراسیون فوتبال ایران زیر ذره بین فیفا در ماجرای مرگ دختر آبی؛
فیفا روز چهارشنبه اعلام کرد که "به زودی" هیاتی را به ایران می‌فرستد تا مساله ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال را در این کشور بررسی کند.
کد خبر: ۶۳۰۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰        12 September 2019

سفر هیأت ویژه «فیفا» برای بررسی وضعیت ورود زنان به ورزشگاه ها به ایران

اطلس‌خبر به نقل از پارسینه:

  فدارسیون جهانی فوتبال، فیفا از اعزام یک هیات به ایران برای بررسی موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها خبر داده است.به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی فیفا گفته است انتظار دارند که در طول دو هفته آینده با مقام‌های فوتبال ایران دیدار کنند و به بررسی میزان آماده بودن ورزشگاه‌ها برای ورود زنان پردازند.

تصمیم فیفا برای اعزام این هیات یک روز پس از اعلام مرگ سحر خدایاری دختر هوادار فوتبال در ایران اعلام شده است، ولی سخنگوی فیفا گفته است که سفر هیات فیفا صرفا به خاطر مرگ سحر خدایاری نیست. ادعاهایی مبهم مطرح شده که سحر خدایاری بر اثر خودسوزی اعتراضی جان خود را از دست داده است، وی از هواداران باشگاه استقلال بود و توسط رسانه ها و مردم به «دختر آبی» مشهور شده است.

به گفته فیفا، نمایندگان این فدراسیون بررسی خواهند کرد که آیا ایران برای ورود زنان به استادیوم در بازی مقدماتی جام‌جهانی آماده است یا نه.نخستین رقابت در چارچوب مسابقاتی که به شکل مستقیم تحت نظر فیفا برگزار خواهد شد، بازی تیم ملی ایران در برابر تیم کامبوج است که در روز ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه) در تهران برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، هیات اعزامی فیفا سه نفر عضو خواهد داشت. بنا بر این گزارش، هیات اعزامی با مدیران فدراسیون فوتبال ایران گفتگو خواهند کرد؛ روشن نیست که آنها با مقامات بلندپایه تر در دولت نیز گفتگو خواهند کرد یا نه.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: