برای نخستین بار یک گالری ایرانی در بازارچه بین‌المللی هنرهای معاصر پاریس (Fiac) شرکت می‌کند.
کد خبر: ۶۱۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷        16 August 2019
چهل و ششمین بازارچه بین‌المللی هنر‌های معاصر پاریس (Fiac) از ۱۷ تا ۲۰ اکتبر ۲۵ تا ۲۸ در «گراند پاله» پاریس برگزار می‌شود.

«جینفر فلی» که بیش از ۱۶ سال است مدیریت این رویداد را بر عهده دارد، اعلام کرد که در برنامه سال جاری قرار است ۱۹۷ گالری از ۲۹ کشور در این رویداد حضور یابندکه دو گالری ـ. یکی از ایران و دیگری از ساحل عاج ـ. برای نخستین بار شرکت دارند.

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه گفته که «گالری زیرزمین دستان» قرار است برای نخستین بار در این رویداد بین‌المللی شرکت کند. این گالری در سال ۱۳۹۰ توسط هرمز همتیان در خیابان فرشته تهران تأسیس شد. این گالری پیش‌تر در آرت‌فر‌های مختلف از جمله در دبی، لندن، استانبول و سانفرانسیسکو شرکت داشته است.

در بین سایر کشور‌هایی که در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، نام کشور‌هایی همچون ژاپن، ایسلند، لهستان، جمهوری چک، انگلیس، آمریکا، چین، برزیل، آلمان، مجارستان، ژاپن و بلژیک دیده می‌شود.

امسال یکی از برنامه‌های این رویداد بین‌المللی که با همکاری موزه لوور برگزار می‌شود، ارایه برخی مجسمه‌ها یا آثار تجسمی در خارج از گراند پاله و در بوستان «تویلری» یا برخی آثار در موزه ملی «اوژن دلاکروآ» است.

به گفته مسئولان برگزارکننده Fiac، از «یایوئی کوساما» هنرمند ۹۰ ساله ژاپنی دعوت به عمل آمده است تا در میدان «واندوم» که مشهورترین میادین پاریس است، برخی آثار خود را در معرض دید عموم قرار دهد.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: