معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:‌ به رغم شرایط تحریمی و و شرایط دشوار طرح راه آهن بستان آباد میانه ظرف یک تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.
کد خبر: ۶۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴        15 August 2019
محمدباقر نوبخت روز روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح خط آهن میانه - تبریز اظهار کرد: بر اساس تعهد رئیس جمهوری در سفر به آذربایجان شرقی این طرح محقق می‌شود و در این راستا ۱۳۲ کیلومتر از راه آهن میانه بستان آباد آماده بهره برداری شده است.

وی افزود: در ادامه این طرح که ۴۴ کیلومتر را در بر می‌گیرد، خط آهن از بستان آباد به تبریز متصل می‌شود که این بخش نیز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: طرح قطار راه آهن میانه بستان آباد تبریز از جمله طرح‌های بزرگی است که مراحل پایانی خود را می‌گذراند.

وی ادامه داد: مشکل اعتباری در خصوص این طرح وجود ندارد و بخش اول آن در آستانه بهره‌برداری است و به زودی ۴۰ میلیارد تومان دیگر برای اتمام این طرح پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد این طرح با هنر دولت و اولویت گذاری‌های انجام شده به مرحله اجرا گذاشته شده است.

خط آهن دوخطه میانه - بستان آباد- تبریز از ایستگاه فعلی میانه واقع در مسیر راه‌آهن تهران - تبریز شروع شده و با گذر از شهر‌های ترکمن چای، بستان‌آباد و باسمنج به ایستگاه کنونی تبریز متصل می‌شود.
طرح راه آهن میانه تبریز حدود ۲۰۳ کیلومتر بوده که ۱۳۲ کیلومتر آن شامل مسیر میانه_بستان آباد و ۷۰ کیلومتر شامل مسیر بستان آباد تا تبریز است؛ این طرح از سال ۱۳۷۹ آغاز شده است.
خط آهن میانه - بستان آباد - تبریز، ادامه راه‌آهن تهران ـ. میانه است که در صورت تکمیل، فاصله بین تهران و تبریز را از نظر مسافت ۱۱۴ کیلومتر و از لحاظ زمانی ۵.۵ ساعت کاهش می‌دهد.
این خط آهن به صورت دو خطه طراحی شده و حداکثر سرعت آن برای واگن‌های باری ۱۲۰ کیلومتر و برای واگن‌های مسافربری ۱۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: