تعدادی از مشاوران املاک جزیره کیش با مراجعه به پلیس اظهار کردند پیامکی با مضمون برای باقی ماندن عضویت شما در سایت دیوار نیاز است شما هزار تومان واریز نماید و در غیر این صورت حساب کاربری شما در دیوار غیر فعال می گردد برای پرداخت به لینک زیر بروید.
کد خبر: ۶۱۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷        12 August 2019
رئیس پلیس فتا کیش در خصوص شیوه جدید کلاهبرداری با استفاده از ارسال لینک برای هدایت افراد به سایت جعلی در جهت سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد با عنوان تمدید عضویت در سایت دیوار خبر داد.

 به نقل از پلیس کیش، محمدرضا رضایی گفت: تعدادی از مشاوران املاک جزیره کیش با مراجعه به این پلیس اظهار کردند پیامکی با مضمون برای باقی ماندن عضویت شما در سایت دیوار نیاز است شما هزار تومان واریز نماید و در غیر این صورت حساب کاربری شما در دیوار غیر فعال می‌گردد برای پرداخت به لینک زیر بروید.

این مقام انتظامی عنوان کرد: کلاهبرداران بیشتر قربانیان خود را از بین مشاوران املاک سطح جزیره کیش که کار آن‌ها وابسته به فضای مجازی و سایت‌هایی همانند دیوار است انتخاب کرده بودند.

رئیس پلیس فتا کیش با اشاره اینکه لینک‌های ارسال شده از طریق شبکه‌های اجتماعی مجازی و برخی پنل‌های پیامک انبوه قربانیان را به درگاه‌های بانکی جعلی ارجاع می‌دهند و از این طریق اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد می‌کنند که به اصطلاح فنی به این شگرد کلاهبرداری «فیشینگ» گفته می‌شود، اعلام داشت: کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی بر روی لینک ارسال شده به قربانیان از جعلی بودن سایت و درگاه مذکور اطمینان حاصل نموده و برابر دستور مقام قضایی اقدامات لازم در خصوص این سایت را انجام دادند.

رضایی در خصوص این پرونده با هشدار به کیشوندان و کاربران فضای مجازی تاکید کرد: همشهریان گرامی باید به هشدار‌های پلیسی توجه بیشتری داشته باشند و قبل از کلیک نمودند بر روی هرگونه لینک ارسالی در شبکه‌های اجتماعی و پیامکی از فرستنده و قبل از هرگونه خرید اینترنتی از درگاه‌های بانکی از جعلی نبودن درگاه بانکی اطمینان حاصل کنند.

وی با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه‌های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: مردم می‌توانند هرگونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین دریافت کنند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: