عدن، مرکز درگیری‌ها؛
نیروهای وابسته به امارات و عربستان در جنوب یمن وارد درگیری و جنگ تمام عیار علیه یکدیگر شدند.
کد خبر: ۶۱۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵        09 August 2019

جنگ نیابتی امارات و عربستان در جنوب یمن شدت گرفت
 

اطلس‌خبر به نقل از پارسینه:

به نقل از الوقت، برخی منابع به شبکه الجزیره اعلام کردند که دامنه درگیری‌ها میان نیرو‌های مورد حمایت امارات و عربستان در عدن گسترش پیدا کرده است و شماری دیگر بر اثر این درگیری‌ها کشته و زخمی شده اند.

این منابع بیان کردند: پنج نفر از نیرو‌های مورد حمایت امارات و سه نفر از نیرو‌های مورد حمایت عربستان در این درگیری‌ها که از چهارشنبه گذشته شروع شده و بامداد امروز تشدید شده است، کشته شده اند.

بر اساس این گزارش، درگیری‌ها در مناطق کریتر، خور مکسر، المنصوره، پادگان عشرین و جبل حدید جریان دارد. همچنین درگیری‌ها در اطراف کاخ ریاست جمهوری در معاشیق و اطراف فرودگاه عدن هم جریان دارد.

منابع آگاه به الجزیره اعلام کردند که درگیری‌هایی نیز در نزدیکی پالایشگاه عدن رخ داده است.

به گزارش این منابع، این درگیری‌ها پرواز‌ها از فرودگاه عدن به فرودگاه سیئون در حضرموت را با دشواری روبرو کرده است.

این در حالی است که منابع محلی در عدن به خبرگزاری فرانسه اعلام کردند که تردد در خیابان‌های اصلی این شهر در نتیجه درگیری‌ها فلج شده است و برخی مناطق مسکونی هم در این درگیری‌ها هدف قرار گرفته است.

از سوی دیگر منابع محلی به المیادین گفتند آنچه در حال حاضر در عدن به ویژه منطقه کریتر مشاهده می‌شود جنگ‌های خیابانی است، تانک‌ها و توپخانه وارد خیابان‌ها شده است، از خمپاره استفاده می‌شود، شاهد کشته شدن مردم هستیم، گلوله‌ها در مناطق مسکونی فرود می‌آیند. این شرایط در آستانه عید قربان که مردم باید خود را برای خرید عید آماده کنند مایه تاسف است.
 
جنگ نیابتی امارات و عربستان در جنوب یمن شدت گرفت

این منابع بیان کردند: در شهر خورمکسر هم درگیری‌هایی رخ داده است. پادگان‌های عدن در این درگیری‌ها مداخله کرده اند، در پادگان بدر شاهد درگیری هستیم، زیرا در این پادگان نیرو‌هایی از دو طرف درگیر حضور دارند. شرایط در پادگانی دیگر هم به گونه‌ای است که برای جدا سازی نیرو‌های متخاصم از سیم خاردار استفاده شده است. در منطقه المعلا به عنوان نزدیک‌ترین منطقه به خورمکسر و کریتر گلوله‌هایی فرود آمده است، اما هنوز اخباری از خسارات وارد آمده به این منطقه به ما نرسیده است. به طور کلی شرایط از کنترل خارج شده است.

این درحالی است که یک منبع آگاه در عدن به اسپوتنیک اعلام کرد: نیرو‌های مورد حمایت امارات به پالایشگاه عدن در البریقه در غرب عدن با هدف کنترل بر آن حمله ور شده اند که در نتیجه آن درگیری شدید میان این نیرو‌ها و افراد حامی این پالایشگاه رخ داد که شماری زیادی از طرفین کشته و زخمی شده اند. ادامه درگیری‌ها در نزدیکی پالایشگاه در آستانه رقم زدن یک فاجعه است، زیرا مقادیر زیادی سوخت در آن وجود دارد.

درگیری‌هایی که در جنوب یمن جریان دارد، اوج اختلافات میان امارات و عربستان را نشان می‌دهد و اگر روند تشدید شود بعید نیست که پشتیبانی امارات از نیرو‌های مورد حمایت خود بیشتر شود، زیرا ابوظبی هرگز حاضر به دست کشیدن از منافع خود در جنوب یمن نیست و بعید نیست که مزدورانش را از مناطق دیگر به منظور کمک به نیرو‌های مورد حمایتش در عدن اعزام کند که این بدون شک واکنش محمد بن سلمان و مزدورانش در جنوب یمن و اقدامات وی برای حمایت از مزدورانش در جنوب یمن را به دنبال خواهد داشت.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: