رسانه آمریکایی نوشت: مشاوران «جرالد ندلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا می‌گویند وی در محافل خصوصی حمایت خود را از روند استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ابراز کرده است.
کد خبر: ۶۰۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶        23 July 2019
تارنمای هیل به نقل از روزنامه واشنگتن پست از حمایت مخفی این عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا خبر داد و نوشت: ندلر با وجود فشار‌ها از سوی هم حزبی هایش از طرح علنی حمایت از شروط استیضاح خودداری کرده است.

ندلر در برنامه شبکه فاکس نیوز گفت، بر این باور است که «رابرت مولر» بازرس ویژه سابق تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ «شواهد بسیار مهمی را ارائه داده که نشان می‌دهد رئیس جمهور آمریکا مرتکب جرم و جنایت‌های بزرگ شده است.»

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت، دولت باید پاسخگو باشد و هیچ رئیس جمهوری بالاتر از قانون نیست.

به نوشته هیل، اظهارات ندلر چند روز قبل از شهادت مولر در مقابل کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا مطرح شده است.

تاکنون ۸۷ نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از درخواست استیضاح ترامپ حمایت کرده اند.

«نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفته است دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در این مرحله نمی‌توانند درخواست استیضاح ترامپ را به پیش ببرند.

مولر قرار است فردا (چهارشنبه) در یک جلسه سه ساعته در مقابل کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا شهادت بدهد وی همچنین در یک جلسه دو ساعته در مقابل کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره اتهامات ترامپ در زمینه کارشکنی در مقابل اجرای عدالت که در گزارش بیش از ۴۰۰ صفحه‌ای خود مطرح کرده، شهادت خواهد داد.

ندلر در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: این موضوع مهم است که دولت و رئیس جمهور ما قانون را نقض نکنند و مهم است که مردم متوجه شوند که او چکار می‌کند و ما با چه چیزی سر و کار داریم.

کمیته متبوع ندلر روند استیضاح ترامپ را کلید خواهد زد.

مولر مارس ۲۰۱۹ بعد از دو سال نتایج تحقیقات خود درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را اعلام کرد و یک ماه بعد متوجه شد این گزارش به صورت کوتاه شده و مختصر منتشر شده است. «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا خلاصه‌ای از این گزارش را ارائه داد که در آن بیان می‌شد هیچ تبانی بین ترامپ و مسکو به اثبات نرسیده و شواهد ارائه شده درباره مانع تراشی در روند اجرای عدالت کافی نیست.

ابتدا قرار بود مولر در تاریخ ۱۷ ژوئیه (۲۶ تیر) در مقابل کمیته‌های یاد شده شهادت بدهد که این تاریخ به تعویق افتاد. مخالفت کاخ سفید با درخواست کمیته‌های مجلس نمایندگان آمریکا برای شهادت دادن مشاوران ترامپ، به بن بست سیاسی شدیدی در آمریکا منجر شده است.

در میان دموکرات ها، بحث‌هایی درباره ارزش استیضاح ترامپ یا صرفا سیاسی بودن آن با توجه به نزدیک بودن به تاریخ انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ مطرح است و شهادت مولر می‌تواند به آن‌ها برای پیشبرد ادله خود درباره استیضاح ترامپ کمک کند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: