مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت که موضوع دپو گوشت قرمز در بنادر صحت ندارد.
کد خبر: ۶۰۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳        23 July 2019
 حمید ورناصری در رابطه با موضوعات مطرح شده در زمینه دپوی گوشت قرمز در بنادر و عدم اجازه ترخیص آن، اظهار کرد: هیچ گوشتی در بنادر دپو نشده و گوشت موجود منتظر جواز ترخیص و طی مراحل اداری برای ارسال به استان‌های مختلف است که این کار در حال انجام است و مراحل آن به‌زودی نهایی خواهد شد.

وی ادامه داد: گوشت قرمز از کالا‌هایی است که پیش از این ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کرد، اما در سال جدید باید واردکنندگان مابه‌التفاوت آن با ارز نیمایی را پرداخت کنند تا اجازه ترخیص داده شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهار کرد: البته گوشتی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی توسط واردکنندگان سفارش داده شده، باید مابه‌التفاوت آن با ارز نیمایی پرداخت شود، تا بتوانند از گمرک ترخیص کنند و به بازار برسانند.

رفع تعهدات ارزی در انتظار ترخیص کالا‌های اساسی از گمرک

وی گفت: با تمام ارزی که از بانک مرکزی دریافت شده کالا خریداری و به کشور وارد شده است و این کالا‌ها منتظر تخلیه است.

ورناصری در خصوص اظهارات مطرح شده در زمینه ارز اختصاص یافته به واردات کالا‌های اساسی، اظهار کرد: در این زمینه بحث رفع تعهدات ارزی مطرح است و با این موضوع که کالایی وارد نشده باشد، بسیار متفاوت است.

او افزود: رفع تعهدات ارزی در رابطه با شرکت‌های دولتی به این معنا است که کالا وارد بندر شده و تخیله بار صورت گرفته، اما بنابر دلایلی همچون نقص در اسناد یا به دلایل گمرکی، این کالا ترخیص نشده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: از آنجایی که این کالا‌ها هنوز ترخیص نشده، برگ سبز گمرکی را بانک به آن کالا اختصاص نمی‌دهد، بنابراین با تمام ارزی که از بانک مرکزی دریافت شده، کالا خریداری و به کشور وارد شده است و این کالا‌ها منتظر تخلیه است؛ حتی مازاد بر ارز اختصاص یافته کالا وارد شده است.

وی اظهار کرد: پس تخلفی انجام نشده و تنها یک پروسه اداری است که باید طی شود و تا این پروسه طی نشده، کالا ترخیص نمی‌شود.
منبع:وزارت جهاد کشاورزی
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: