مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با اذعان به اینکه با اشاره به دلایل عدم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برای سال اول، بار مالی بسیار زیادی را ایجاد می‌کند که طبق آخرین برآورد برای اجرایی شدن این طرح در سال اول ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
کد خبر: ۶۰۶۹۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹        22 July 2019
جمیل حق‌پرست امروز در نشست خبری با بیان اینکه پنجاه‌درصد از جمعیت کشور تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، اظهار کرد: تأمین اجتماعی یکی مهم‌ترین نهاد‌های خدمات رسان کشور است که بیش از ۴۰ درصد مردم گیلان و ۵۰ درصد مردم ایران تحت پوشش این بیمه هستند و باید بهترین خدمات به آن‌ها ارائه شود.

وی با اشاره به عدم اطلاع مردم از قوانین تأمین اجتماعی گفت: عدم اطلاع مردم از بعضی قوانین تأمین اجتماعی مشکلاتی را برای خودشان ایجاد می‌کند که همکاران در این سازمان و در واحد‌های مشاوره، اطلاع‌رسانی لازم را به مردم می‌دهند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با اذعان به اینکه مراجعه‌کنندگان باید در فرصت قانونی حق بیمه خود را پرداخت کنند، افزود: تأمین اجتماعی بیمه‌های گوناگونی دارد که این عزیزان باید در فرصت ۹۰ روزه حق بیمه خود را پرداخت کرده تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

حق‌پرست از ارائه اینترنتی خدمات تأمین اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: درگذشته کارفرمایان برای پرداخت حق بیمه کارگران خود در یک واحد تولیدی باید به بانک مراجعه کرده در صف‌های طولانی حضور و حق بیمه همه کارگران خود را پرداخت می‌کرد، ولی اکنون به‌راحتی با مراجعه به سایت می‌توانند این کار را انجام دهند.

وی یکی از عوامل ارائه خدمات اینترنتی را کاهش مراجعه مردم به تأمین اجتماعی دانست و بیان کرد: درگذشته مردم برای تمام‌کار‌های مربوط به تأمین اجتماعی به ساختمان این سازمان در هر شهرستان مراجعه می‌کردند که زمان بسیار زیادی صرف انجام این کار باشد، ولی اکنون می‌توانند با مراجعه به سایت مربوط به تأمین اجتماعی تمام‌کار‌های خود را انجام دهند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با اشاره به دلایل عدم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی یکی از مهم‌ترین مطالبات است که باید تا پایان سال ۹۷ اجرایی می‌شد، ولی به دلیل بار مالی بسیار زیاد انجام این کار تاکنون محقق نشده هرچند اقدامات مؤثری در این خصوص شکل‌گرفته است.

حق‌پرست با اذعان به اینکه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برای سال اول، بار مالی بسیار زیادی را ایجاد می‌کند، تصریح کرد: در قانون آمده، هرگونه اقدامی که بار مالی برای صندوق‌های بیمه‌ای ایجاد کند باید منابع آن تعریف و تأمین شود، زیرا طبق آخرین برآورد برای اجرایی شدن این طرح در سال اول ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولین برای اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این افراد تبدیل‌شده که برای اجرایی شدن آن سازمان تأمین اجتماعی و دولت باید به دنبال راهکار بوده تا آن را اجرای کرده تا دغدغه این عزیزان برطرف شود که خوشبختانه در این خصوص اقداماتی در حال انجام است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه تأمین اجتماعی باید در راستای حمایت از تولید گام بردارد، افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، تأمین اجتماعی برنامه ویژه‌ای برای حمایت از تولید در کشور دارد به همین منظور یک بسته حمایتی به واحد‌های اجرایی در کل کشور داده‌شده تا به کمک کارفرمایان آمده و مشکلات آنان را حل کنند، زیرا اگر مشکل این دوستان حل شود کارگران در رفاه بیشتری زندگی می‌کنند.

حق‌پرست با اشاره به اقدامات تأمین اجتماعی در راستای حمایت از تولید در کشور خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اقدامات این سازمان در راستای حمایت از تولید، بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش‌حساب، تقسیط بلندمدت بدهی‌های کارفرمایان، بازرسی از دفاتر به‌جای ۱۰ سال هر یک سال یک‌بار است که اگر دقیق انجام شود بخشی از مشکل تولید را در استان و کشور حل می‌کند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: