روزنامه «میرر» مدعی شد؛
یک رسانه انگلیسی مدعی شد نیرو‌های سعودی یک قایق بمب گذاری شده را در مسیر حرکت ناوشکن انگلیس که عازم خلیج فارس است کشف کرده اند.
کد خبر: ۶۰۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴        16 July 2019

کشف «قایق بمب‌گذاری شده» در مسیر حرکت ناو انگلیسی به خلیج فارس
 

اطلس‌خبر به نقل از پارسینه:

روزنامه انگلیسی «میرر» در خبری مدعی شد پس از کشف یک «قایق بمبگذاری شده» ایرانی در مسیر ناو انگلیسی که به سمت خلیج فارس حرکت می‌کند، این ناو به حال آماده باش درآمده است.

بنابر این گزارش، این شناور بدون سرنشین که با مواد منفجره پر شده بود، می‌توانست موجب ایجاد حفره‌ای در بدنه ناوشکن «اچ ام اس دونکان» شود.

گفته شده که این قایق توسط نیرو‌های عربستان سعودی و در دریای سرخ کشف شده است. ناوشکن انگلیسی قصد دارد از این مسیر وارد خلیج فارس شود و به شناور «اچ ام اس مونتروز» بپیوندد.

«میرر» نوشته است منابع آگاه بر این باورند که قایق مذکور که از فاصله چهار مایلی قابل کنترل بوده، از سوی حوثی‌های متحد ایران فرستاده شده است.

مقامات رسمی انگلیس، ایران و عربستان سعودی هنوز واکنشی به ادعای این رسانه نشان نداده اند.

از دو هفته پیش که نیروی دریایی سلطنتی انگلیس به درخواست دولت جبل الطارق یک نفتکش حامل نفت ایران را در توقیف کرده است، تنش‌ها میان تهران و لندن بیش از پیش شدت گرفته است.

بعد از این رویداد برخی از مقامات ایرانی هشدار دادند در صورتی که رفع توقیف صورت نگیرد، ایران دست به عمل متقابل خواهد زد. محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در توییتر خود نوشت: «انگلیس اگر نفتکش ایرانی را رفع توقیف نکند، وظیفه دستگاه‌های مسئول، اقدام متقابل و توقیف یک نفتکش انگلیسی است.»

دولت جبل الطارق در حال حاضر کلیه خدمه کشتی را آزاد کرده است و جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس هم در گفتگو با ظریف اظهار داشته است اگر مطمئن شویم نفتکش ایرانی به سوریه نمی‌رود، آزادی آن را تسهیل می‌کنیم.

محمد جواد ظریف هم در این گفتگو به طرف انگلیسی خود تاکید کرد «اتحادیه اروپا که همواره مخالف اعمال فراسرزمینی تحریم‌های آمریکا بوده است نمی‌تواند خود به چنین اقدامی مبادرت ورزد و دولت انگلیس می‌بایست سریعاً نسبت به پایان توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی، تمهیدات لازم را به عمل آورد.»
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: