آزمایش عمومی برنامه "باس‌بات" (BusBot) با یک اتوبوس کوچک خودران موسوم به "ایزی مایل ای‌زد ۱۰" (EasyMile EZ۱۰) در یک روستا در استرالیا آغاز شده است تا عملکرد آن مورد بررسی قرار بگیرد.
کد خبر: ۶۰۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱        13 July 2019

اتوبوس‌های خودران موسوم به "ایزی مایل ای‌زد ۱۰" قبلاً در سنگاپور، کالیفرنیا، سوئیس و فنلاند آزمایش شده است و اکنون برای اولین بار یک وسیله نقلیه خودران در استرالیا آزمایش می‌شود.

اتوبوس EZ۱۰ در راستای تحقق برنامه دولت استرالیا موسوم به "باس‌بات" در شهر "کافس هاربر" مورد استفاده قرار می‌گیرد و مسافران را در یک جاده در این شهر جابجا می‌کند.

فاز دوم این آزمایش از هشتم آوریل آغاز شده است که طی آن، شاتل برای حمل مسافران در اطراف روستای "ماریان گرو" مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مسافران می‌توانند این اتوبوس را به وسیله یک برنامه نصب شده روی تلفن همراه خود احضار کنند. این برنامه به آن‌ها می‌گوید که باید به کدام ایستگاه در نزدیکی بروند تا سوار اتوبوس شوند. سپس اتوبوس از راه می‌رسد و توقف می‌کند تا مسافران سوار شوند و در نهایت نیز آن‌ها را در ایستگاه مقصد در داخل روستا پیاده می‌کند.
برنامه "باس‌بات" علاوه بر این، یک سرویس اشتراک‌گذاری سواری نیز هست، به این معنی که مسافران متعدد می‌توانند به صورت همزمان اتوبوس را به چندین مقصد ببرند. به همین دلیل، از یک مسیر از پیش تعیین شده پیروی نمی‌کند، بلکه هر مسیر را بر اساس مکان و زمانی که باید مسافران را سوار و پیاده کند، تعیین می‌کند.

این سرویس به صورت رایگان ارائه می‌شود و در مرحله آزمایشی در مجموع به مدت ۲۲ هفته طول خواهد کشید. پس از آن، در فاز سوم آزمایش، این اتوبوس در منطقه تجاری مرکزی شهر کافس هاربر استفاده خواهد شد.
منبع:گیزمگ
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: