خرم‌آباد-معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور با تاکید بر اینکه ایران پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر در جهان است، گفت: کمک‌های بین‌المللی در این راستا محسوس نیست.
کد خبر: ۶۰۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸        10 July 2019

سردار ناصر اصلانی ظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین کشوری است که پرچم دار مبارزه با مواد مخدر جهان معرفی شده است، اظهار داشت: این معرفی شدن مستلزم بر این است سازمان ملل و کسانی که وظیفه انسانی دارند در راستای مبارزه با مواد مخدر کمک کنند، اما این اتفاق نمی‌افتد.

وی با بیان اینکه ایران به تنهایی در مقابل بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در منطقه یعنی افغانستان ایستاده است، تصریح کرد: ایران اسلامی علی رغم اینکه وظیفه مبارزه داخلی را دارد، اما مبارزه ترانزیت را نیز انجام می‌دهد؛ ما به عنوان یک کشور اسلامی نمی‌توانیم نسبت به این معضل جهانی بی تفاوت و غافل باشیم.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خاطرنشان کرد: ایران ۷۶ تا ۸۰ درصد مواد مخدر جهان را کشف می‌کند، اما کمک‌های بین المللی در این راستا محسوس نیست.

سردار اصلانی یادآور شد: در اجلاس اسفندماه سال گذشته قرار شد کمک‌های بین المللی برای مبارزه با مواد مخدر به ایران بشود، اما نشده است.

وی با اشاره به اینکه در سه ماهه سال جاری ۲۴۰ تن کشفیات مواد مخدر داشته ایم، اظهار داشت: این میزان‌‬ نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: