عضو دفتر سیاسی حماس از انجام تلاش‌هایی برای ازسرگیری روابط میان این جنبش و دمشق خبر داد.
کد خبر: ۶۰۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸        10 July 2019
 عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه با سایت النهضه‌نیوز گفت: به نفع مقاومت است که روابط خوبی با تمامی کشور‌های دشمن اسرائیل که موضع واضحی نسبت به اسرائیل دارند مثل سوریه، لبنان و ایران داشته باشد.

وی افزود: من معتقدم که تلاش‌هایی برای ازسرگیری روابط میان حماس و سوریه وجود دارند. بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه تمام دنیا را برای ما گشود ما در سوریه همانطور که در فلسطین رفت و آمد داریم آزاد بودیم، اما ناگهان روابط به دنبال بحران سوریه از هم پاشید. من معتقدم که سزاوارتر این بود که او را رها نکنیم یا با او یا علیه او وارد روند بحران نشویم.

الزهار گفت: روابط میان حماس و رهبری سوریه به مرحله بسیار خوبی رسیده بود. من زمانی که در سال ۲۰۰۶ وزیر خارجه بودم به دمشق سفر کردم و در آن زمان تصمیمات مهمی اتخاذ شد از جمله استقبال سوریه از آوارگان فلسطینی. سوریه نه تنها در‌های خود را به روی حماس بلکه به روی تمامی گروه‌های فلسطینی باز کرد.

الزهار گفت: ما باید روابط قوی با تمامی کشور‌هایی که مخالف اسرائیل هستند و اسرائیل خاکشان را اشغال کرده مثل سوریه و لبنان داشته باشیم. در زمانی که برخی کشور‌های عربی اسرائیل را تأیید می‌کنند چه چیزی مانع این می‌شود که فلسطین، سوریه و لبنان با یکدیگر همکاری کنند و مواضعشان را متحد و روابطشان را ازسربگیرند. من در سفر دوره‌ای اخیر به کشور‌های عربی و اسلامی و آفریقایی این موضع را اعلام کردم و هیچ کسی به آن اعتراض نکرد چراکه منطقی‌ترین و بهترین موضع است. من اکنون نیز تأکید می‌کنم که باید همکاری داشته باشیم و روابطمان تا زمان آزادی آخرین وجب از خاکمان خوب باشد.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: