سخنگوی کاخ سفید روز پنج‌شنبه اعلام کرد دولت متبوعش حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان را بررسی می‌کند.
کد خبر: ۵۸۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳        13 June 2019
به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید روز پنج‌شنبه در واکنش به حادثه انفجار دو فروند کشتی نفتکش در دریای عمان اعلام کرد که آمریکا در حال بررسی این حادثه است.

سخنگوی کاخ سفید طی یک ایمیل به بلومبرگ اعلام کرد: «ما از گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله به کشتی‌ها در خلیج عمان آگاهیم. دولت آمریکا اکنون در حال کمک‌رسانی است و همچنان به ارزیابی اوضاع ادامه خواهد داد.»

پیش از ظهر امروز دو کشتی نفتکش شامل نفتکش «Front Altair» که با پرچم جزایر مارشال متعلق به نروژ از قطر «اتانول» بارگیری کرده بود و نفتکش «Kokuka Courageous» که با پرچم پاناما از «الجبیل» عربستان به مقصد سنگاپور، محموله «متانول» حمل می‌کرد، دچار حادثه شدند که بنا بر ادعای رسانه‌های غربی هدف حمله قرار گرفته اند.

«الله‌مراد عفیفی‌پور» مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام جزییاتی از حادثه آتش سوزی دو فروند نفتکش خارجی عبوری در دریای عمان گفت: ۴۴ نفر دریانورد خارجی با هماهنگی MRCC بندر شهید رجایی نجات یافته‌اند.

وی تأکید کرد که برخلاف شایعات منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها، هیچکدام از دو نفتکش حادثه دیده در دریای عمان تاکنون غرق نشده اند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: